Najlepsze aplikacje na Androida dla dzieci

Postanowiłam przyjrzeć się bliżej jakie aplikacje dla dzieci warto zainstalować na systemie Android. Z góry uprzedzam, iż mój wybór jest całkowicie subiektywny.

1. Bajki dla dzieci

Aplikacja dla dzieci i nie tylko. Służy po prostu do oglądania bajek. Wszystkie filmy animowane wyświetlane są bezpośrednio z You Tube. Dzięki niej nie musimy się bać, że nasze dziecko trafi na nieodpowiednie treści. Aplikacja ma w swoim zbiorze wiele bajek dla najmłodszych, te nowe oraz te starsze. Wasze pociechy mogą się cieszyć z dostępu do takich kreskówek jak: Hello Kitty, Barbie czy Bob Budowniczy, ale również Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir oraz Świat według Ludwiczka. Z racji tego, iż bajki są strumieniowane wprost z You Tube do wyświetlania ich konieczne jest połączenie z internetem. Dostępna jest również płatna wersja aplikacji w cenie 4,95 zł.

2. Kolorowanki

Jak sama nazwa wskazuje appka służy do kolorowania. Nasze pociechy mogą wybierać z pośród wielu kategorii np. księżniczki, samochody czy też misie. Tak więc zarówno chłopcy jak i dziewczynki znajdą coś dla siebie. Aplikacja jest darmowa, jednak w zamian za to u dołu ekranu pojawiają się reklamy, które jednak nie ingerują w zabawę. Jeśli chcecie tego uniknąć wystarczy wyłączyć dostęp do internetu.

3. Kids Toy Car

Gdy byliście mali na pewno chętnie siadaliście na kolanach rodziców za kierownicą samochodu. Teraz wasze dzieci mogą robić to samo bez wychodzenia z domu – w sposób mobilny. Służy do tego aplikacja Kids Toy Car, która jest symulatorem samochodu. Dzieci mogą włączyć silnik, radio w samochodzie, otwierać okna, włączać kierunkowskazy i czego dusza zapragnie. Dla bardziej dociekliwych dzieci udostępniono możliwość zaglądania pod maskę samochodu w celu wymianu oleju bądź dolaniu płynu do spryskiwaczy. Udana zabawa gwarantowana. Gra jest darmowa i przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

4. Śpiewanki – Karaoke dla dzieci

Jest to idealna aplikacja dla dzieci lubiących śpiewać. Dzięki niej nauczysz swoją pociechę znanych, polskich piosenek. Możesz  nagrywać twórczość Twojego dziecka i odtwarzać ją wiele razy. Do Twojej dyspozycji twórcy oddali 20 utworów, z których jeden jest dostępny za darmo, dwa kolejne można odblokować po polubieniu strony na Facebooku, a każda kolejna kosztuje 2,99 zł. Istnieje również opcja jednorazowego wykupienia wszystkich piosenek za 17,99 zł.

5. Kids Piano

Kids Piano to aplikacja pozwalająca dzieciom grać na keyboardzie. Możesz potraktować tę appkę zarówno jako zabawę, jak i naukę. Dostępne są poziomy dla dzieci młodszych oraz starszych. Możesz wybierać dźwięki jakie ma wydawać pianino, możesz również wybrać grę na ksylofonie lub Twoje dziecko może po prostu klikać w kolejne kostki wydające z siebie głos pieska, kotka i innych. Aplikacja jest darmowa, kolorowa i spodoba się zarówno małym dzieciom, jak i tym bardziej dojrzałym.

6. Kids Memory

Poszukiwanie dwóch takich samych to jest to, o co chodzi w tej grze. Do dyspozycji twórcy oddali nam trzy poziomy trudności. Możemy również sami wybrać z ilu kolumn oraz ilu wierszy ma się składać nasza rozgrywka. Appka łączy zabawę z rozwijaniem spostrzegawczości i pamięci. I to chyba chodzi, aby nauka była zabawna i przyjemna, prawda?

 7. Kołysanki dla dzieci

Twoje dziecko ma problemy z zaśnięciem i chciałbyś przyśpieszyć ten proces? W Google Play dostępnych jest wiele aplikacji z muzyką do zasypiania. Mi jednak spodobała się właśnie ta. Mamy w niej do wyboru 5 utworów. Możemy ustawić czas trwania kołysanki od 10 minut w nieskończoność, aż do wyczerpania się baterii w naszym smartfonie. Łatwo, prosto i przyjemnie, bez udziwnień.

Kolejność przedstawionych przeze mnie appek jest przypadkowa. Trudno wybrać najlepszą aplikację dla dzieci, ponieważ niektóre z nich mają bawić, a niektóre uczyć. Jeśli znacie i korzystacie z innej ciekawej aplikacji przeznaczonej dla dzieci podzielcie się nią z nami.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Najlepsze aplikacje na Androida dla dzieci"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aniuchna
Gość

Polacy też potrafią tworzyć aplikacje dla dzieciaków: przykładowo ja ostatnio poznałam coś takiego jak Tabletowe Przedszkole. To aplikacja, która w zależności od wieku dziecka proponuje mu zadania o różnym poziomie trudności. No i wpływa na rozwój malucha i nie ogłupia :)

Malinówka
Gość

Brakuje mi tu aplikacji Dermaveel, która bawi i uczy, a ponadto jest darmowa. Z przedstawionych powyżej moje dzieci uwielbiają kolorowanki :)