Aplikacje mobilne, dzięki którym zorganizujesz swój wakacyjny wyjazd

Wyjazd tuż-tuż, warto przed urlopem pomyśleć o wgraniu do swojego urządzenia mobilnego kilku ciekawych aplikacji, dzięki którym planowanie wycieczki lub nawet jej realizacja mogą znacząco się uprościć. Które aplikacje warto mieć w telefonie?

Yanosik – alternatywny GPS dla kierowcy

 yanosik

Osoby wybierające się w krajową podróż powinny pomyśleć o zainstalowaniu Yanosika – producent podkreśla, że ten alternatywny GPS jest połączeniem CB Radia i legalnego antyradaru. Oprócz tradycyjnej nawigacji, użytkownik Yanosika dostaje informacje od innych użytkowników dróg o możliwych do wystąpienia utrudnieniach powodowanych np. przez fotoradary, patrole policji czy kontrole ITD. Aplikacja może okazać się szczególnie przydatna dla osób wyjeżdżających w dalekie trasy, w rejony sobie nieznane. Oczywiście korzystanie z aplikacji nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego!

TripAdvisor

trip-advisor

Niezwykle popularna, prawdziwie międzynarodowa aplikacja, zbierająca w jedno miejsce informacje przydatne z punktu widzenia ruchu turystycznego, takie jak np. informacje o hotelach, restauracjach, okolicznych atrakcjach. Dzięki bogatemu systemowi ocen użytkownik aplikacji ma możliwość wybrania oferty o najlepszym stosunku ceny do jakości, z gwarancją pełnego zadowolenia. Oceniającymi są inni użytkownicy serwisu, którzy dane miejsce odwiedzili, dzięki czemu potencjalny klient jest w stanie obiektywnie ocenić wartościowość ocenianych pozycji.

Booking.com

booking

Jest to mobilna wersja bardzo popularnego portalu booking.com, umożliwiającego porównanie i dokonanie rezerwacji w obiektach typu hostelowego – tj. tańszej alternatywy hoteli. Podobnie jak w Trip Advisor, także i tutaj oferty hosteli poddane są rygorystycznej ocenie klientów obiektów, którzy obiektywnie starają się ocenić plusy i minusy swojego pobytu. Za pośrednictwem aplikacji można dokonać rezerwacji miejsca noclegowego, dużym plusem jest możliwość darmowej blokady interesującego terminu.

Jakdojade.pl

 jakdojade-logo

Kolejna aplikacja jest wyszukiwarką połączeń środków komunikacji miejskiej w największych arteriach polskich miast – programik jest na tyle sprytny, że do wiadomości poszukującego podaje także trasy alternatywne oraz… przesiadki, które są zsynchronizowane ze sobą w taki sposób, aby została zachowana ciągłość podróży.

Jak lepiej wykorzystywać możliwości aplikacji?

Aby móc korzystać z możliwości aplikacji w pełnym tego słowa znaczeniu, warto zaopatrzyć się w dostęp do szybkiego internetu. Ciekawą propozycją nie tylko dla turystów może okazać się Internet LTE, uznawany za swego rodzaju technologiczny przełom, jeśli chodzi o wykorzystanie mobilnych możliwości urządzeń komórkowych w praktyce. Dla porządku warto podkreślić, że obecnie największymi sukcesami na tym polu może wykazać się Plus, dzięki któremu 66,7 % populacji całego kraju jest objęte zasięgiem sieci LTE.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sandra PiskorskaRadosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radosław
Gość
Radosław

Jeśli chodzi o alternatywe dla GPS, to polecam również apke iCoyote. Szczególnie sprawna, jeśli chodzi o wiarygodne info na temat zatorów, radarów, a nawet dziur na drodze. Świetne jest to że, działa również poza granicami kraju. Więc jak ktoś się wybiera na podróż po Europie, to jak najbardziej :)

Sandra Piskorska
Gość

jakdojade.pl chyba najbardziej przydatna