Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (19-25 stycznia 2015)

Miniony tydzień stał przede wszystkim pod znakiem jednego systemu operacyjnego – Windows 10. Odbyła się bowiem oficjalna konferencja Microsoftu, na której zaprezentowano nam wiele nowości i funkcji następny Windowsa 8 i Windowsa Phone 8.1. Ale to wcale nie znaczy, że w ostatnich 7 dnia nie działo się nic innego, godnego uwagi. Co to, to nie! Miniony tydzień był bardzo ciekawy dla wszystkich fanów aplikacji mobilnych, gier i całego rynku urządzeń przenośnych.

Mobile DeveloperDays

Nasz tydzień zaczął się od zapowiedzi wydarzenia, które blog Appki.com.pl objął patronatem medialnym. W dniach 25-27 marca 2015 roku na Stadionie Wrocław odbędzie się konferencja dla programistów urządzeń mobilnych i twórców aplikacji na systemy Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym tekście na ten temat.

Najlepszy gry mobilne z superbohaterami w roli głównej

W tym tygodniu przygotowałem także ciekawe – jak mi się przynajmniej wydaje – zestawienie najpopularniejszych gier mobilnych z superbohaterami. Nie ma znaczenia, czy jesteś fanem Marvela, czy też DC. W tekście „Najlepsze gry mobilne z superbohaterami w roli głównej” znajdziesz pozycje z obu uniwersów.

Polska aplikacja miała być projektem na studia, a okazała się sukcesem

Okazuje się, że wcale nie trzeba być wielkim deweloperem z mnóstwem programistów i niemałym budżetem, aby odnieść sukces na rynku mobilnym. Oto bowiem historia Polaka, który w ramach projektu na studia napisał aplikację Atlas ćwiczeń KFD.PL, która w ciągu zaledwie miesiąca znalazła się na liście najpopularniejszych w swojej kategorii.

Wideorecenzja polskiej aplikacji Augmented Reality

W ciągu ostatnich 7 dni nagrałem także film, na którym możecie zobaczyć innowacyjną aplikację, stworzoną przez polskie 3R Mobile Studio z Poznania. Jeśli interesujesz się tematyką Rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality), to musisz obejrzeć nasze wideo.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Windows 10

Oczywiście tematem tygodnia był Windows 10. Jeśli jakimś cudem nie oglądaliście konferencji Microsoftu i nie wiecie, co dokładnej zostało zaprezentowane, to musicie przeczytać moje podsumowanie, w którym szczegółowo omawiam wszystkie nowości.

Wciąż czekam na rewolucję Microsoftu

A to już mój felieton na temat tego, co zaprezentował Microsoft w trakcie swojej konferencji. Chociaż początkowo sam zachwycałem się wszystkimi nowościami, to z czasem – gdy chłodno spojrzałem na temat – już nie byłem tak pozytywnie nastawiony. Sprawdź czemu, w moim tekście „Wczoraj myślałem – WOW! Dzisiaj konferencja Microsoftu już nie ekscytuje”.

Kilka słów i aktualizacji smartfonów z Windows Phone 8.1 do Windowsa 10

Na konferencji Microsoftu padły słowa, według których każdy smartfon z Windows Phone 8.1 zostanie zaktualizowany do Windowsa 10. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być, a świadczą o tym słowa Chrisa Webbera – wiceprezesa Microsoftu ds. sprzedaży urządzeń mobilnych. Czy jednak nie wszystkie telefony zostaną zaktualizowane do Windowsa 10?

The Witcher Battle Arena – darmowa gra na Androida oraz iOS

W tym tygodniu zadebiutowała także nowa gra mobilna od CD Projekt RED. Mowa o The Witcher Battle Arena, czy MOBA (multiplayer online battle arena) z bohaterami Wiedźmina w roli głównej. Przeczytajcie nasz tekst „The Witcher Battle Arena – recenzja Appki.com.pl

Google Now porozumiewa się po polsku (wideo)

W tym tygodniu okazało się także, że Google Now – asystent głosowy w systemie operacyjnym Android – zaczął porozumiewać się w naszym ojczystym języku, przynajmniej częściowo. Postanowiłem to sprawdzić i nagrałem z tej okazji wideo. Sami sprawdźcie, jak Google Now radzi sobie z językiem polskim.

Pomelo – świetna, darmowa aplikacja fotograficzna

No i wreszcie wczoraj mogliście przeczytać moją recenzję świetnej aplikacji fotograficznej o nazwie Pomelo, która moim zdaniem może spokojnie – w edycji zdjęć – zastąpić Instagrama. Przekonajcie się, co w niej takiego wyjątkowego.

No i to by było na tyle. To oczywiście nie wszystko, co działo się w ostatnim tygodniu, ale to chyba najważniejsze, wybrane przeze mnie teksty z bloga z ostatnich 7 dni. Tymczasem już jutro zaczynamy kolejny tydzień. Czytajcie Appki.com.pl!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o