Najlepsze aplikacje na Androida na noworoczne postanowienia

Wszyscy wiemy, jak to zawsze jest w nowym roku. Mamy postanowienia – chcemy schudnąć, rzucić palenie, wziąć się za naukę czegoś, być bardziej aktywnym, więcej się uczyć lub przeczytać określoną liczbę książek. Są aplikacje, które mogą nam pomóc w osiągnięciu naszych celów. Jako, że mamy już nowy rok, to czas przyjrzeć się najciekawszym appkom, które posłużą nam do realizacji naszych noworocznych postanowień.

Doskonale wiem, że najczęstszym postanowieniem noworocznym jest chudnięcie. Wiem, bo sam co roku mam takie postanowienie i zazwyczaj nic z niego nie wychodzi (chociaż zdarzały się wyjątki). Dlatego też zacznę właśnie od aplikacji, które mogą pomóc w odchudzaniu. W Sklepie Google Play jest ich naprawdę mnóstwo.

Happie

Zaczynam od polskiej propozycji – aplikacji o nazwie Happie. To taka trochę aplikacja „wszystko w jednym”, bowiem nie tylko ustala dietę na bazie naszych przyzwyczajeń i preferencji smakowych, ale także przypomina o tym, aby się ruszać, przygotowuje tygodniową listę zakupów, tworzy wykresy z postępami, a nawet pozwala na czat z dietetyczką.

aplikacja-happie-android

Ważne jest to, że aplikacja powstała we współpracy z Karoliną Łoźną, dr inż. nauk żywieniowych. Twórcy zapewniają, że z czasem aplikacja poznaje nasze preferencje i lepiej dostosowuje dietę. Jedyną wadą tego rozwiązania jest abonament, który kosztuje 19,99 zł na tydzień lub 49,99 zł na 4 tygodnie.

Workout Trainer

Wiadomo, że żadna dieta nie będzie skuteczna bez ćwiczeń, tak samo zresztą jak wysiłek fizyczny nic nie da jeśli nie będziemy się prawidłowo odżywiać. Jednak ruch jest niezwykle ważny i dlatego też mocno polecam aplikację o nazwie Workout Trainer. To nic innego, jak zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać, aby być fit. W aplikacji znajdziecie mnóstwo wideo z propozycjami ćwiczeń, a także porady audio. Specjalny widżet może nam codziennie przypominać o ćwiczeniach i przy okazji proponować nowe zestawy.

Sama aplikacjami jest darmowa, tak samo jak korzystanie z niej. Jednak możliwe jest wykupienie pakietu PRO, który daje dostęp do jeszcze większej liczby planów ćwiczeniowych, filmów w jakości HD, spersonalizowanych zestawów oraz tygodniowych wyzwań, usuwa reklamy z aplikacji i wiele więcej. Miesięczny pakiet kosztuje 6,99 dol., 3-miesięczny to koszt 20,97 dol., a za 6 miesięcy z góry zapłacimy 41,94 dol. W skrócie – nie opłaca się kupować na dłużej, bo nie daje nam to żadnej korzyści majątkowej. Na spokojnie wypróbujcie aplikację w wersji darmowej, a później PRO za 6,99 dol.

Daily Yoga – Fitness On-the-Go

Jeśli jesteście miłośnikami jogi lub chcielibyście zgłębić tajniki tej filozofii to Daily Yoga – Fitness One-the-Go okaże się idealne. Aplikacja zawiera mnóstwo zestawów ćwiczeń, przygotowanych z myślą o różnych użytkownikach, np. dobre dla zrzucenia wagi, relaksujące, rozciągające, zbalansowane i wiele więcej. Appka może okazać się pomocna zarówno dla początkujących, średnio-zaawansowanych, jak i zaawansowanych użytkowników. Do wyboru mamy różne intensywności treningu oraz czas trwania (od 5 do 45 minut).

Daily-Yoga–Fitness-On-the-Go

Aplikacja zawiera ponad 400 pozycji wraz z dokładnym wytłumaczeniem głosowym, a nawet filmami z prezentacją. Nie brakuje także muzyki idealnej do tego rodzaju ćwiczeń. Co ważne, aplikacja jest przez cały czas rozwijania i w każdym miesiącu twórcy dodają nowe elementy. Aplikacja jest darmowa, ale zawiera tzw. mikropłatności (zakupy wewnątrz aplikacji).

Runtastic, Endomondo, RunKeeper

Tym razem zbiorczy podpunkt, bo wszystkie te aplikacje służą mniej więcej do tego samego. Śledzą one nasze poczynania i pozwalają na kontrolowanie swoich postępów, przede wszystkim przy bieganiu. Tworzą także mapy naszych treningów, pozwalają ustalać sobie cele, tworzą dzienniczki treningów, wykresy i wiele, wiele więcej. Dla sporej grupy osób ważne będzie też to, że pozwalają chwalić się swoimi wynikami w social mediach. A co, niech wiedzą, że nam dobrze idzie.

Wszystkie aplikacje dostępne są w darmowych wersjach, ale nie brakuje także wydań PRO, które oferują jeszcze więcej funkcji.

W Sklepie Google Play znajdziecie jeszcze mnóstwo innych aplikacji, które okażą się przydatne przy odchudzaniu, ale na razie na tych kilku pozycjach kończymy nasze zestawienie. Czas przejść do kolejnej kategorii – nauka. Często na kolejny rok stawiamy sobie za cel nauczenie się czegoś, czy to języka obcego (a przynajmniej podstaw), czy to gry na gitarze. Wiecie co? Są od tego aplikacje!

Angielski za darmo z Duolingo

Aplikacje od Duolingo uchodzą za jedne z najlepszych do nauki języków obcych. Jak sama nazwa wskazuje, ta pozwala na naukę angielskiego i to całkowicie za darmo. Nie jest to jednak klasyczna nauka, w której wykonuje się zadania, uczy słówek na pamięć i tak dalej. Duolingo wprowadza elementy grywalizacji, gdzie za błędne odpowiedzi tracimy punkty, a za prawidłowe i wykonane lekcje otrzymujemy wirtualne nagrody. Poza tym aplikacja cały czas monitoruje nasz postęp i daje nam znać, jak idzie nauka. Naprawdę bardzo przyjemna appka!

duolingo

50 języków

Nie jest to aplikacja, która pomoże w nauczeniu się konkretnego języka, ale może okazać się nieoceniona na zagranicznej wycieczce. Appka „50 języków” pomaga w opanowaniu najważniejszych i najbardziej przydatnych zwrotów w aż 50 różnych językach świata. Aplikacja podpowie między innymi, co powiedzieć w hotelu, na zakupach, czy też w banku. Darmowa wersja zawiera 30 różnych lekcji. Jeśli chcemy zdobyć dostęp do wszystkich, to musimy wykupić wersję płatną za ok 35 zł (cena na 2 stycznia 2015 roku).

Wirtualna Gitara

Sam kilkukrotnie próbowałem nauczyć się gry na gitarze i nigdy nic z tego nie wyszło. Jeśli jednak macie więcej samozaparcia niż ja, to polecam wam aplikację o nazwie Wirtualna Gitara. Nie tylko zawiera ona ogromny zestaw chwytów, ale pozwala także na zamienienie smartfona czy też tabletu w gitarę. Twórcy nawet zapewniają, że może posłużyć za stroik. Może się przydać przy nauce gry na tym instrumencie.

Udemy

Aplikacja jest rozszerzeniem samego serwisu internetowego, w którym znaleźć można dziesiątki tysięcy kursów na niemal każdy temat. Chcesz się nauczyć programowania? Nie ma problemu! Nauka języka? Oczywiście! HTML5 i CSS3 do budowania stron? Jak najbardziej! W serwisie znajdziecie mnóstwo kursów zarówno darmowych, jak i płatnych. Większość zawiera bardzo przydatne porady, filmy i przykłady. Aplikacja pozwala realizować kurs przy pomocy smartfona lub tabletu. Polecam!

Lumosity

A teraz coś innego, ale w pewien sposób wyjątkowego. Lumosity nie jest aplikacją, która służy do nauki konkretnej umiejętności, a ogólnego rozwoju naszego umysłu. Nasz mózg jest jak mięsień – nieużywany sprawuje się zdecydowanie gorzej i dlatego też warto go przez cały czas trenować. Do tego właśnie służy Lumosity.

lumosity

Aplikacja codziennie oferuje nam zestaw ćwiczeń dla naszego mózgu, który polega na graniu w wydawałoby się proste gierki. Początkowo appka bada nasze możliwości i na tej podstawie dopasowuje trening, aby wyzwania cały czas były wymagające.

Aplikacja jest darmowa, ale można wykupić abonament, dzięki czemu uzyskamy dostęp do lepszego treningu, większej ilości wyzwań itp. Niestety, jest to dość spory wydatek, bowiem za miesiąc trzeba zapłacić ponad 47 zł, a za cały rok już 239 zł (ceny na 2 stycznia 2015). Jednak serdecznie polecam wypróbowanie aplikacji w wersji darmowej.

A co jeśli chcesz rzucić palenie? Wtedy do polecenia mam tylko jedną aplikację, ale za to bardzo dobrą. Mowa o:

QuitNow! – Rzuć palenie

Aplikacja pomaga w rzucaniu palenia. Jednak nie jest to zwykła appka, która codziennie będzie wyrzucać powiadomienia w stylu „dasz radę” lub „nie poddawaj się”. O nie! Jest dużo lepsza. Przede wszystkim aplikacja informuje, jaki minął czas od naszego ostatniego papierosa (z dokładnością do minuty), podpowiada, ile papierosów już uniknęliśmy, a także podaje, ile czasu i pieniędzy zaoszczędziliśmy.

Sam wiem, że w rzucaniu palenia bardzo ważne jest wsparcie innych osób. Wiedzą też o tym twórcy appki, bowiem zaoferowali funkcje społecznościowe. Dzięki QuitNow! można porozmawiać z innymi osobami, uzyskać wsparcie, poznać ich sposoby na radzenie sobie z nałogiem. Co ważne, aplikacja jest dostępna w języku polskim!

Na deser polecam też aplikacje do zarządzania czasem i projektami. Przede wszystkim polecam – Trello, Wunderlist oraz Any.Do. Sami sprawdźcie, która bardziej przypadnie Wam do gustu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o