W trakcie wyjazdu nie możesz zapomnieć o tych aplikacjach

Samsung Galaxy S6

Wakacje co prawda powoli dobiegają ku końcowi, ale przecież to nie jedyny okres w ciągu roku, kiedy podróżujemy. Często musimy wyjeżdżać w delegacje, a czasami warto zrobić sobie urlop także we wrześniu, kiedy pogodą cały czas jest ładna, a ośrodki wczasowe nie są już tak przeludnione. Dzisiaj cały wyjazd można zaplanować siedząc na fotelu lub kanapie ze smartfonem w ręku. Wystarczą tylko odpowiednie aplikacje.

Planujemy wyjazd

Na początek trzeba wyjazd zaplanować. Wybór mamy ogromny. Możemy zatrzymać się w jednym z hoteli w Polsce lub wybrać się w bardziej egzotyczne miejsce. Jeśli decydujemy się na zagraniczne wakacje, to w pierwszej kolejności powinniśmy skorzystać z aplikacji iPolak. Podpowie nam ona, w których państwach jest aktualnie niebezpiecznie, jakie dokumenty musimy przygotować, jeśli zamierzamy jechać do danego kraju, a także poda adresy polskich placówek dyplomatycznych na miejscu. To niezwykle ważna i przydatna aplikacja dla każdego, kto planuje wakacje poza granicami Polski.

iPolak

Jeśli już wybraliśmy kraj, który jest bezpieczny i mamy wszystkie potrzebne dokumenty, to czas poszukać odpowiedniego hotelu. W tym celu przyda nam się aplikacja HRS. Nie tylko znajdziemy w niej odpowiednią placówkę, ale dla użytkowników Galaxy S6 przygotowano też promocje, dzięki której weekend można spędzić całkowicie za darmo. To kusząca perspektywa i jestem pewien, że każda partnerka będzie zadowolona ze spontanicznego weekendu w romantycznej atmosferze.

Czas w drogę

No i kiedy już mamy wszystko zaplanowane i wykupione i w końcu nadszedł czas wyjazdu, to czas ruszyć w drogę. I znowu wiele zależy od tego, co sami wybierzemy. Dla wielu wygodniejszym rozwiązaniem będzie podróż publicznymi środkami komunikacji, czyli autobusami, taksówkami, pociągami lub samolotami, jeśli ruszamy do innego kraju. Jednak zarówno na dworzec, jak i na lotnisko trzeba jakoś dojechać. Możemy skorzystać z oferty taksówek lub Ubera. W tym drugim przypadku Samsung ma dla nas darmowy przejazd. Jeśli wcześniej go nie wykorzystaliśmy, to dojazd z domu na pociąg, autobus lub samolot będzie idealnym rozwiązaniem, o ile oczywiście mieszkamy w mieście, gdzie Uber działa. W innym przypadku możemy skorzystać z myTaxi lub iTaxi.

SkyCash - zakładka Stadion Narodowy

I kiedy już dojechaliśmy na dworzec, to trzeba jeszcze kupić bilety. Jeśli wybraliśmy podróż polskimi kolejami, to zapłacić możemy przy pomocy telefonu i aplikacji SkyCash. Po co ryzykować podróż ze sporą ilością gotówki w portfelu? Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony i lepiej zapłacić telefonem. W przypadku podróży samolotem bilety kupujemy dużo wcześniej, więc tego problemu nie mamy. Jednak warto wtedy skorzystać z aplikacji Skyscanner, dzięki której możemy znaleźć najtańsze połączenia lotnicze.

Co innego, gdy zamierzamy jechać własnym samochodem. Wtedy konieczna jest odpowiednia nawigacja. Przy podróży po Polsce sprawdzą się Mapy Google, które może i wymagają połączenia z Internetem, ale zużycie pakietu jest minimalne. Jeśli jednak nie chcemy wykorzystywać danych mobilnych lub wyjeżdżamy poza Polskę, to wtedy sensownym wyborem wydają się być Mapy Here. Przede wszystkim są to mapy offline, a więc nie wymagają połączenia z siecią, a poza tym są darmowe i można od razu korzystać z map całej Europy. To ogromne zalety aplikacji.

Co na miejscu?

Dojechaliśmy. Jesteśmy na miejscu. Rozlokowaliśmy się w hotelu, poukładaliśmy ciuchy, mamy czas wolny. Ale co w takiej sytuacji robić? Wystarczy sięgnąć po Samsung Galaxy S6 i aplikacje. Na początek możemy sprawdzić, co jest w pobliżu nas. W takiej sytuacji sprawdzi się aplikacja TripAdvisor. Nie tylko podpowie nam, jakie restauracje i ciekawe miejsca są w pobliżu, ale pozwoli także przejrzeć oceny innych użytkowników. W ten sposób minimalizujemy ryzyko późniejszego niezadowolenia z posiłku lub obsługi.

No i to by było na tyle. Pamiętajcie też, aby zgrać ulubioną muzykę do trybu offline i zabrać ze sobą powerbanka. I udane wakacje gwarantowane!

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung – partnerem bloga Appki.com.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o