Facebook Home bardzo surowo oceniany przez użytkowników

Jeśli Facebook liczył na duży sukces aplikacji Home, to chyba się przeliczył. Pomimo tego, że nakładka została pobrana przez wiele osób, to została oceniona bardzo surowo. Wyraźnie widać, że coś poszło nie tak.

Sklep Google Play podaje informacje, że Facebook Home został pobrany przez kilkadziesiąt tysięcy osób (między 50 a 100 tys). Podejrzewam, że drugie tyle zainstalowało aplikację na niewspieranych modelach telefonów, co okazało się możliwe (po małym kombinowaniu). Wystawionych zostało prawie 3,5 tys. ocen. Jaka jest średnia? Zaledwie 2,5 na 5 gwiazdek. Bardzo słabo… Ponad 45% użytkowników dało nakładce Home zaledwie 1 gwiazdkę.

Oto kilka opinii użytkowników:

Twój telefon, po zainstalowaniu tego, traci całą swoją funkcjonalność. Musiałem to usunąć, że znowu móc używać smartfona. Facebook zaliczył kolejną wpadkę.

Ograniczona funkcjonalność telefonu, dziwny interfejs, generalnie bezcelowe. Nie ma widżetów, więc nie pokazuje daty i godziny. Nie da się łatwo dostać do podstawowych funkcji telefonu, jak chociażby dzwonienie, pisanie SMS-ów lub aparatu. Odinstalowałem po 5 minutach.

Bardzo słabo zrobione. Większość ekranu domowych obsługuje widżety, ten mocno cię ogranicza. Jedyną rzeczą, którą robi, to cały czas wyświetla Facebooka.

Powiem Wam tak – można było się tego spodziewać. Jak już wcześniej pisałem, nakładka za bardzo ingeruje w interfejs Androida i całkowicie zmienia podejście do telefonu. Zmiana jest po prostu zbyt drastyczna!

Źródło: Google Play, Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o