Te dodatki do Messengera zmienią sposób komunikacji ze znajomymi

Ostatnia konferencja Facebooka wywołała niemałe zamieszanie. Mark Zuckerberg i spółka mają dość odważne plany związane z rozwojem swojej działalności i jeszcze bardziej chcą nas uniezależnić od swojego serwisu społecznościowego. Część planów zakłada poszerzenie funkcjonalności komunikatora, jakim jest Messenger. Jak? Poprzez instalowanie rozszerzeń do niego. Pierwsze dodatki do aplikacji mobilnej Messengera już pojawiły się w Sklepie Google Play, więc mamy okazję je ocenić i sprawdzić, czy to rzeczywiście ma sens.

Od kilku dni w Sklepie Google Play pojawiają się kolejne dodatki do facebookowego Messengera. Niewielkie aplikacje mają dodawać nowe funkcje do komunikatora lub rozszerzać już istniejące. I kurde kilka z nich jest całkiem zabawnych, chociaż chyba nie są skierowane do starszych osób.

Selfied for Messenger

Wszyscy wiedzą, czym są naklejki i emotikony w Messengerze. Dzięki nim na różne sposoby możemy zobrazować swoje uczucia i przemyślenia. Ale co by było, gdybyśmy mogli stworzyć własne emoji z nami samymi? Właśnie na to pozwala Selfied for Messenger. Dzięki aplikacji i przedniej kamerze w smartfonie możemy stworzyć cały zestaw emotikonek z naszymi twarzami. Bardzo fajny pomysł! Szkoda, że emoji nie pokazują się bezpośrednio w aplikacji Messengera. Jeśli chcemy wysłać jakąś buźkę z nami samymi, to musimy najpierw odpalić Selfied, następnie wybrać emotkę i dopiero wtedy możemy wybrać z listy do kogo chcemy ją wysłać. To i tak całkiem fajna aplikacja.

Selfied for Messenger w Sklepie Google Play

Stickered for Messenger

To już – przynajmniej w mojej opinii – nieco mniej ciekawa aplikacja dla Messengera. W niej chodzi po prostu o to, że możemy dodawać naklejki do zdjęć. I to w sumie tyle. Możemy dodać kilka różnych naklejek, a każdą z nich przesunąć, obrócić czy też przeskalować do odpowiedniego rozmiaru. Tak samo, jak wyżej, najpierw robimy to w aplikacji Stickered for Messenger, a później dopiero przenosimy do normalnego Messengera.

Stickered for Messenger w Sklepie Google Play

stickered for messenger

GIPHY for Messenger

A to chyba moja ulubiona aplikacja dla Messengera. To po prostu ogromna baza GIF-ów. Wystarczy wybrać odpowiedni i wysłać znajomemu na komunikatorze Facebooka. Fajne jest to, że animacje możemy wyszukiwać po konkretnych reakcjach lub tagach, więc znalezienie odpowiedniej, adekwatnej do danej sytuacji, nie powinno być zbyt trudne. A nawet jeśli znajdziemy jakąś w miarę podobną, to poniżej GIPHY for Messenger proponuje inne, podobne. Podobnie działa także inna appka – GIF for Messenger, ale GIPHY bardziej przypadła mi do gustu.

GIPHY for Messenger w Sklepie Google Play

gimphy for messenger

Sound Clips for Messenger

Co tu dużo mówić – to mniej więcej to samo, co GIPHY, ale z dźwiękami zamiast GIF-ów. Tutaj także mam do wyboru różne tematy, np. zwierzęta, LOL, zły itd. Po przejściu do którejś z kategorii mamy cały zestaw dźwięków, które możemy wysłać do naszego rozmówcy. Wolę GIF-y, ale niektóre dźwięki też są zabawne.

Sound Clips for Messenger w Sklepie Google Play

Strobe for Messenger

To kolejna aplikacja związana z GIF-ami. Jednak w tym przypadku nie wybieramy spośród ogromnej bazy animacji, a po prostu tworzymy swoją własną. Możemy robić zdjęcia przednią kamerą smartfona lub wybierać ze zdjęć zapisanych w galerii. W sumie możemy wybrać cztery grafiki, z których zostanie stworzony GIF. Do tego możemy wybrać jeszcze jeden z efektów, np. przybliżanie, obracanie itd. Świetna zabawa i można uzyskać niezłe efekty. Takiego GIF-a później wysyłamy przez Messengera.

Strobe for Messenger w Sklepie Google Play

strobe for messenger

Shout! for Messenger

A to mało zabawna aplikacja, w której chodzi po prostu o dodawaniu tekstu do zdjęcia wykonywanego przednią kamerą urządzenia mobilnego. Nic ciekawego, ale taki dzieło można później wysłać Messengerem. Poprzednie są zdecydowanie ciekawsze!

Shout! for Messenger w Sklepie Google Play

shout for messenger

Jak widzicie, na razie są to głównie śmieszne, nieco nawet głupie aplikacje do Messengera. Jednak wydaje mi się, że kilka z nich na stałe zostanie w moim smartfonie. Lista z całą pewnością z czasem będzie się poszerzać, więc na pewno napiszę jeszcze o innych dodatkach do Messengera. Na razie udało mi się znaleźć tylko te. Nie są to może aplikacje, dzięki którym rozmowy przez Facebooka są wygodniejsze, ale nie oszukujmy się – każdemu przyda się czasami nieco uśmiechu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o