Jak korzystać z Galaxy Apps – przewodnik po sklepie z aplikacjami

Galaxy Apps to sklep z aplikacjami dla linii urządzeń Samsung Galaxy. Można go znaleźć na każdym smartfonie i tablecie z tej serii. Znajdziemy tam nie tylko wiele aplikacji, które zostały wyselekcjonowane z myślą o użytkownikach koreańskich urządzeń, ale także sporo promocji i prezentów. Oto przewodnik po tym sklepie z aplikacjami.

Aplikacja, a w sumie to sklep Galaxy Apps to w pewien sposób następca Samsung Apps, czyli wcześniejszego marketu z aplikacjami na urządzenia mobilne koreańskiego producenta. Nowa platforma została uruchomiona raptem w połowie 2014 roku, więc nie ma jeszcze nawet roku. Jednak już wtedy Samsung obiecał, że w Galaxy Apps znajdą się aplikacje lepiej dostosowane do mobilnych urządzeń tego producenta.

– W firmie Samsung nieustannie dążymy do tworzenia wartości dla naszych klientów, oferując zindywidualizowane rozwiązania i usługi połączone z innowacyjnymi urządzeniami. Samsung GALAXY Apps jest realizacją tego zobowiązania, ponieważ oferuje naszym klientom niedostępne nigdzie indziej aplikacje oferujące nowe możliwości i doznania – mówił w lipcu 2014 roku WonPyo Hong, prezes Centrum Rozwiązań Medialnych Samsung Electronics, gdy Galaxy Apps dopiero ruszało.

Samsung-Galaxy-Apps (14)

Zanim w ogóle zaczniemy korzystać z Galaxy Apps, należy się kilka słów wyjaśnień. Sklep z aplikacjami powstał tylko i wyłącznie z myślą o urządzeniach z serii Samsung Galaxy i tylko na nich da się z niego korzystać. Jest domyślnie instalowany na wszystkich smartfonach i tabletach z tej linii koreańskiego producenta. Nie ma możliwości zainstalowania Galaxy Apps na urządzeniach innych firm.

Jak rozpocząć korzystanie z Galaxy Apps?

Zanim uzyskamy dostęp do Galaxy Apps, musimy założyć samsungowe konto. Można to zrobić bezpośrednio w aplikacji Galaxy Apps lub na stronie internetowej Samsunga. Do szybkiej rejestracji można użyć danych z Facebooka lub zarejestrować się przy pomocy konta Google. W innym przypadku musimy tylko podać adres e-mail, hasło oraz datę urodzenia. To w zupełności wystarczy, aby zacząć korzystać z usług powiązanych z kontem Samsung. Jeśli już wcześniej mieliśmy konto Samsunga, to wystarczy tylko się zalogować i już po chwili będziemy mogli pobierać i instalować aplikacje z Galaxy Apps.

Aplikacja Galaxy Apps

Ekran główny aplikacji został podzielony na cztery zakładki. Pierwsza od lewej to kategorie, gdzie można znaleźć appki ze względu na ich przeznaczenie i działanie, np. Gry, Narzędzia, Muzyka i filmy, Sieci społecznościowe i komunikacja i wiele więcej. W ten sposób łatwo znaleźć aplikacje, które w danym momencie najbardziej nas interesują.

Samsung-Galaxy-Apps (1)

Druga zakłada to Wybrane. W tym miejscu znajdują się aplikacje, które zostały wyselekcjonowane przez Samsunga. Znajdziemy tu między innymi programy stworzone przez koreańską firmę, gry tygodnia, aplikacje w prezencie, w których otrzymujemy np. za darmo konto premium przez 3 miesiące, Oferty miesiąca, czyli przecenione appki, Dla dzieci, czy też Gorące nowości.

Samsung-Galaxy-Apps (3)

Kolejna zakładka to Dla Galaxy. Została ona podzielona na trzy dodatkowe kategorie. Pierwsza z nich to Galaxy Gifts. W tym miejscu najdziemy wszystkie prezenty, do których mamy prawo wraz z kupnem urządzenia Samsunga. Są to na przykład – wirtualna księgarnia Legimi w prezencie na 3 miesiące, SkyCash, czyli system płatności mobilnych, licznik kalorii Lifesum – Calorie Counter z kontem Gold na 12 miesięcy lub Wunderlist, również z kontem Pro na 12 miesięcy. Znajdziemy tutaj naprawdę spory zestaw aplikacji, które na zawsze dostajemy za darmo albo otrzymujemy konta premium na jakiś okres. Wybór jest ogromny od aplikacji multimedialnych, przez narzędziowe i na grach kończąc. Normalnie musielibyśmy za to wszystko zapłacić naprawdę sporą sumkę, a Samsung daje nam je wraz z zakupem urządzenia z serii Galaxy. Zakładka jest podzielona na kilka kategorii – Wszystkie, Płatne (tutaj pojawia się jedynie informacja, że dzięki Galaxy Gifts mamy darmowy dostęp do aplikacji), Darmowe oraz Nowości.

Samsung-Galaxy-Apps (23)

Kolejna kategoria Dla Galaxy to Galaxy Essentials. W dużym skrócie są to aplikacje, które powiększają funkcjonalność urządzenia. Są tutaj między innymi: S Note, Samsung Link, czy też Kids Mode. Wszystkie te aplikacje zostały stworzone przez Samsunga z myślą o urządzeniach Galaxy. Zamiast preinstalować je na smartfonach, sami możemy wybrać, z czego konkretnie chcemy korzystać.

Samsung-Galaxy-Apps (24)

Ostatnia kategoria w zakładce Dla Galaxy to Galaxy Specials. Tutaj znajdziemy różnej maści aplikacje, które zostały stworzone przez deweloperów przy użyciu Samsung SDK. Oznacza to, że są lepiej przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych koreańskiego producenta i powstały specjalnie z myślą o nich.

Samsung-Galaxy-Apps (25)

No i wreszcie ostatnia zakładka aplikacji to po prostu Najlepsze. Można ją dodatkowo filtrować na Najpopularniejsze bezpłatne i Najpopularniejsze płatne. Chyba nie wymaga to większych wyjaśnień, prawda? To po prostu najpopularniejsze aplikacje w sklepie Galaxy Apps.

W prawnym, górnym rogu aplikacji mamy przycisk Szukaj, dzięki któremu możemy znaleźć konkretną, interesującą nas w danym momencie aplikacje. Z kolei kliknięcie w duży napis Galaxy Apps w lewym, górnym rogu, przeniesie nas do menu aplikacji. Tam możemy przejrzeć naszą listę życzeń, zakupione aplikacje i je zaktualizować, wybrać metodę płatności (karta kredytowa, karty podarunkowe i kupony, SMS lub dodać płatność do rachunku Orange) oraz zmienić ustawienia aplikacji, np. włączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje lub wybrać, czy przy każdym płatnym zakupie wymagane ma być podawanie hasła.

Jak kupować i instalować aplikacje z Galaxy Apps?

Zanim zaczniemy kupować aplikacje, musimy dodać metodę płatności w menu Galaxy Apps. Proces jest niezwykle prosty i opiera się dokładnie na tym samy, co zawsze. Musimy podać numer karty, termin ważności oraz kod zabezpieczający. Po chwili karta płatnicza zostanie dodana do naszego konta i spokojnie będziemy mogli robić zakupy. Jeśli nie zamierzamy instalować płatnych aplikacji i swój wybór ograniczyć tylko do darmowych, to dodawanie metody płatności nie jest konieczne.

Samo instalowanie aplikacji przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku każdego innego sklepu z aplikacjami, w tym Sklepu Play. Po prostu przechodzimy do ekranu konkretnej aplikacji i klikamy na przycisk instaluj lub z ceną danej appki. Po chwili aplikacja zacznie być pobierana i instalowana na urządzeniu. Poza tym na ekranie danego programu możemy obejrzeć zrzuty ekranu, przeczytać opis i listę zmian w ostatniej wersji, sprawdzić średnią ocenę i opinie innych użytkowników, a także zobaczyć podobne i równie popularne aplikacje.

Podsumowanie

Korzystanie z Galaxy App nie wymaga od użytkownika ani specjalnej wiedzy, ani wyjątkowych umiejętności. Pod względem interfejsu i funkcji to bardzo prosta i czytelna aplikacja, w której bez problemy odnajdzie się każda osoba, która wcześniej zetknęła się z Androidem lub nawet innymi mobilnymi systemami operacyjnymi. To, co tak naprawdę najważniejsze, to liczne promocje i prezenty, z których większość użytkowników może nie zdawać sobie w ogóle sprawy. Dlatego warto zaglądać do Galaxy Apps, bo w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i to na usługach, z których już wcześniej korzystaliśmy lub takich, które rozważaliśmy, ale np. zrezygnowaliśmy z nich z powodu ceny.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung – partnerem bloga Appki.com.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o