Najbardziej „gówniane aplikacje” w historii

Myśleliście, że kupa nie jest zbyt wdzięcznym tematem aplikacji i gier mobilnych? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Google Play, Windows Phone Marketplace i App Store roją się od appek związanych z… ludzkimi odchodami.

Oto moim zdaniem najbardziej „gówniane” (dosłownie i w przenośni) aplikacje, jakie znajdziecie w sklepach Google Play, App Store oraz Windows Phone.

1. PooLog (Android, iOS)

poolog

Prowadzisz pamiętnik, w którym zapisujesz wszystkie swoje najważniejsze przeżycia, przemyślenia i wylewasz wszystkie żale? Na pewno nie jesteś jedyny. Wiele osób prowadzi pamiętniki, niektórzy nawet w formie bloga, którego każdy może przeczytać. A co powiesz na kolejny pamiętnik? Jak to po co? Przecież Twoje kupy zasługują na kilka słów wzmianki.

Nie, nie zwariowałem. Ten wstęp idealnie wpisuje się w aplikację PoopLog, która jest niczym innym, jak pamiętnikiem na temat naszej… kupy. Po postawieniu każdego stolca możemy wybrać konkretny kształt i rodzaj – za przeproszeniem – gówna, co oczywiście jest zapisywane. W ten sposób możemy sprawdzić kiedy i jaką kupę zrobiliśmy. Prawda, że przydatne?

2. Gdzie jest moja kupa? (Android, iOS)

gdzie-jest-moja-kupa

Nazwa aplikacji mówi praktycznie wszystko. Co ciekawe, aplikacja została stworzona przez Polaków, na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Dzięki appce możemy, zaraz po zrobieniu kupy, śledzić jej drogę do oczyszczalni ścieków. Aplikacja poda nam czas, w jakim to się stało. A jakby jeszcze tego było mało, to rezultatem można się pochwalić na Facebooku. Oczami wyobraźni widzę te zawody i zakłady obstawiane przez mieszkańców Jaworzna na najszybszą kupę w mieście. Ciekawe, czy mają lokalnego… czempiona.

3. Places I’ve Pooped (Android, iOS)

places-ive-pooped

Chociaż wersja na Androida oraz iOS została stworzona przed dwie różne osoby, to w praktyce obie aplikacje ograniczą się do tego samego – oznaczania miejsc, w których robiło się – nie ma co ukrywać – po prostu kupę. Dostrzegam silną inspirację Foursquare, ale chyba owa inspiracja poszła nie w tym kierunku, w którym powinna. Ale kim ja jestem, żeby to oceniać…

4. Super Poop Poke (Android)

super-poop-poke

To mój osobisty faworyt całego tego gównianego zestawienia. Połączenie kupy i sztuki w jednym. W końcu nie brakowało w historii performance’ów, w których artysta sra na środku ulicy i nazywa to przejawem buntu wobec otaczającego nas świata. Teraz nie trzeba tego robić na ulicy. Wystarczy smartfon lub tablet.

Czym jest sama aplikacja? Dzięki niej można rysować… kupą. Piękne obrazki, stworzone z cieknących, brązowych linii można umieścić nawet na zrobionej fotografii. Sztuka współczesna w najlepszym wydaniu!

5. Poopy Bird (Android), Poopy Birdies (iOS)

poopy-birdies

Tego należało się spodziewać. Najsłynniejsza gra mobilna 2014 roku – Flappy Bird – doczekała się parodii, w której nie chodzi tylko o omijanie przeszkód w postaci zielonych kolumn, ale trzeba też srać na postacie przebiegające na dole (w wersji na Androida) lub zbierać kupy latające po planszy (wersja na iOS). Proste, a jakże genialne.

6. Yummy Poop (Android)

yummy-poop

Największy hit zestawienia, chociaż nie jest to mój osobisty faworyt (tego poznaliście wyżej). Yummy Poop, to – jak pisze o aplikacji jej twórca – niesamowicie bezużyteczna appka. Prawda, że zachęcające? Musicie ją zainstalować. Można dzięki niej oglądać piękne zakręconą, narysowaną kupę, a nawet wydawać dźwięk pierdnięcia. Po zainstalowaniu aplikacji Yummy Poop, wasze życie już nigdy nie będzie takie same. Zapewniam!

7. Poop (Windows Phone)

poop

Wyobraź sobie wielkie biuro, w którym pracuje kilkaset albo nawet kilka tysięcy osób. A teraz pomyśl, jak wiele kup spływa rurami takiego budynku. No właśnie. A jeśli kanalizacja nie została ukończona? Wtedy do gry wchodzisz Ty! Poop (jakże prosta i genialna nazwa) to gra, w której chodzi o wyłapywanie wszystkich kup, aby trafiły w końcu do oczyszczalni ścieków. Wydaje się proste, ale poziom trudności szybko rośnie, a pracownicy biurowi często zamawiają pizze i kebaby. Miej się na baczności i nie przegap żadnej… kupy.

8. Poop Rearing Simulator Mobile (Android)

poop-rearing-simulator-mobile

Marzyłeś kiedyś o wyhodowaniu megakupy, dzięki której przeszedłbyś do historii? Nie wystarczy zjeść 3 kebaby, dużą, pikantną pizze i popić to 5 energetykami. O nie! O kupę trzeba dbać, trzeba ją karmić i starannie hodować. W Poop Rearing Simulator Mobile właśnie o to chodzi – to wielka hodowla gówna. Myślicie, że uczą tego na agroturystyce?

9. Pou (Android, iOS, Windows Phone)

pou-ios-android

Jedna z najpopularniejszych gier mobilnych. Myśleliście, że hodujecie sobie śmiesznego stworka, którego trzeba karmić, bawić i można przebierać w różne ciuszki? Naiwniacy! Pou to tak naprawdę kupa (ang. Poop – kupa), tylko trochę zamaskowana. I jak teraz się czujecie, wiedząc, że z taką starannością dbaliście o kawałek, no cóż… gówna? Gra trafiła na Androida oraz iOS, a na Windows Phone jest jej bardzo dobry klon o nazwie Mou. Miłej zabawy w dbaniu o kupę.

Niech kupa będzie z Wami!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o