Najlepsze gry mobilne z ostatniego tygodnia

Gry to cały czas najpopularniejsza kategoria aplikacji w sklepach mobilnych. Mamy początek kolejnego tygodnia, więc czas podsumować, co działo się w ciągu minionych 7 dni i właśnie najlepiej zrobić to w temacie gier. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich informacji, doniesień i premier, więc jeśli coś ominęliście, to teraz macie szansę to nadrobić. Oto najciekawsze gry mobilne, które zadebiutowały w poprzednim miesiącu. Jest kilka na system Androida, kilka na iOS-a i znalazło się nawet coś na Windows Phone.

Auro: A Monster-Bumping Adventure (10,87 zł lub 2,99 euro)

Bardzo oryginalna gra, w której – tak w skrócie – chodzi o to, aby utopić lub pokonać potwory znajdujące się na planszy. W rzeczywistości to bardzo zmyślna gra taktyczna w świecie fantasy, która swoją grafiką i muzyką przywołuje mi na myśl jedną z najlepszych gier RPG wszechczasów, czyli Chrono Trigger. Gra nie jest łatwa, ale wciąga.

Auro: A Monster-Bumping Adventure w Sklepie Google Play (Android)
Auro: A Monster-Bumping Adventure w Apple App Store (iOS)

Rise od the Goat (za darmo)

Co to dużo mówić – bardzo przyjemna platformówka z bardzo popularną ostatnio grafiką w stylu retro. Naszym zadaniem jest dostać się jak najwyżej. Mam y przy tym bardzo proste sterowanie i dość wysoki, ale nie jakiś absurdalny (w stylu Flappy Bird) poziom trudności. Spróbuj! Na pewno przypadnie co do gustu.

Rise of the Goat w Sklepie Google Play (Android)
Rise of the Goat w Apple App Store (iOS)

LIMBO (18,07 zł lub 4,99 euro)

Gra co prawda była już wcześniej dostępna na iOS-a, ale w tym tygodniu pojawiła się także w wersji na system Android. To klasyczna i nawet już nieco legendarna platformówka z konsol i komputerów osobistych. Ma bardzo przygnębiający klimat i co chwilę będziemy patrzeć na śmierć małego chłopca, ale to jedna z najlepszych gier tego typu.

LIMBO w Sklepie Google Play (Android)
LIMBO w Apple App Store (iOS)

King of Thieves (za darmo)

To jedna z tych gier, która zdominowała zeszłotygodniowe informacje. Oto bowiem ZeptoLab, czyli twórcy niezwykle popularnego Cut the Rope, wydają nową grę. I to właśnie jest King of Thieves. To tytuł, który wymaga od nas jednocześnie myślenia i przewidywania, jak i sprawnych palców i szybkich reakcji. Na razie jest dostępna tylko na iOS-a, ale już 26 lutego ma zadebiutować w Amazon Appstore, a 3 marca w Sklepie Google Play.

King of Thieves w Apple App Store (iOS)

Cava Racing (1,99 euro)

Kojarzycie klasyczne Micro Machines, czyli wyścigi resorówek, które odbywały się na stołach, biurkach, w ogrodach i wszystkich innych miejscach, które normalnie nie są do tego przewidziane? Cava Racing bardzo mocno nawiązuje do tego klasycznego tytułu i zapewnia podobny poziom zabawy.

Cava Racing w Apple App Store (iOS)

Chef’s Burger (za darmo)

chefs-burger-windows-phone

Prosta gra zręcznościowa, w której chodzi o to, aby robić jak najlepsze burgery. Można dotykać tylko odpowiednich składników, inaczej nasz posiłek nie będzie smaczny. Chodzi o jak najlepszy czas i nieomylność. Im więcej punktów zdobędziesz, tym lepiej dla ciebie.

Chef’s Burger w Sklepie Windows Phone

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o