Jak wrócić do Windows Phone 8.1 – poradnik

Zainstalowałeś Windowsa 10 w wersji Technical Preview, ale nie jesteś do końca zadowolony z jego działania? Smartfon miewa problemy z prawidłowym funkcjonowaniem? Jest sposób na powrót z Windows 10 Technical Preview do Windows Phone 8.1. Na szczęście cały proces jest niezwykle prosty i wymaga wykonania zaledwie kilku prostych kroków na swoim komputerze ze smartfonem podłączonym do portu USB. Oto jak wrócić do Windows Phone 8.1.

To, co potrzebujecie, aby przywrócić w telefonie system Windows Phone 8.1 to: smartfon, komputer z systemem Windows oraz kabel USB do podłączenia telefonu do PC-ta. No i pobierzcie jeszcze program Windows Recovery Tool i zainstalujcie.

 1. Włączamy program Windows Recovery Tool i podłączamy smartfona do komputera.
 2. Jeśli smartfon nie został wykryty, to odłączamy go, klikamy „mój telefon nie został odnaleziony” i postępujemy według wytycznych programu.
 3. Jeśli telefon został wykryty, to klikamy w nazwę modelu.
 4. Na kolejnym ekranie zobaczymy wersję oprogramowania i klikamy „przeinstaluj”.
 5. Pojawi się informacja o wykonaniu kopii zapasowej.
 6. Teraz program zacznie pobierać i instalować system. Może to chwilę potrwać, ponieważ do pobrania jest mniej więcej 1,7 GB danych. Dużo zależy od prędkości Internetu. Pod żadnym pozorem nie wolno odłączać smartfona od komputera!
 7. Po pewnym czasie powinien pojawić się komunikat, iż wszystko przebiegło pomyślnie.

Pamiętajcie, że przywrócenie w smartfonie systemu Windows Phone 8.1 spowoduje usunięcie wszystkich danych, więc lepiej zawczasu wykonać kopię zapasową zdjęć, muzyki itd. Możecie do tego użyć albo karty pamięci, albo chmury OneDrive.

I tak w ten oto prosty sposób można przywrócić smartfona do systemu Windows Phone 8.1. Mam nadzieję, że nie mieliście z tym żadnych problemów i wszystko przebiegło po waszej myśli.

za: WMPU

 • kicha

  POMOCY!!!!!!

  Podczas powrotu do systemu 8.1 (telefon aktualizował się na Recovery Tool) wyłączył się laptop, akcja została przerwana, jednak później jak go włączyłam nadal WP przechodził na 8.1 i zaczął tam gdzie skończył przed wyłączeniem laptopa. Niestety na końcu wyskoczyło, że operacja się nie powiodła i nadal nie mogę nic zdziałać na Recovery :(((( teraz tel nie chce się nawet włączyć ;< co ja mogę teraz zrobić? :(

 • lastbreath91

  witam, po wyszukaniu nowej wersji oprogramowania okazuje sie ze jest to ta sama ktora jest juz zainstalowana na smartphonie, co teraz? pozdrawiam!

  • lastbreath91

   oczywiscie w programie Windows Phone Recovery Tool

 • Bartosz3123

  Witam, po pobraniu systemu windows 8.1 system próbuje się wgrywać, ale ciągle instalacja systemu nie powodzi się… Co teraz?

  • Trudno pomóc na odległość, nie znając szczegółów. Najlepiej skontaktować się z pomocą Microsoftu