Jaka aplikacja zamiast Mailbox? Najlepsze aplikacje emailowe

Mailbox pod koniec lutego dokona żywota. Dropbox dłużej nie będzie utrzymywać popularnej usługi. Dla wielu osób, które do tej pory korzystały z aplikacji, to spory problem. Na szczęście nie ma powodów do obaw. Wybór wśród aplikacji do obsługi e-maila jest ogromny i zdecydowana większość przewyższa Mailbox pod względem funkcjonalności.

Nieco ponad 2,5 roku temu, dokładnie w marcu 2013 roku, Dropbox kupił bardzo popularną aplikację emailową – Mailbox. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Konkurencja szybko nadrobiła zaległości, a nawet wyprzedziła Mailboksa. Nie ma więc czemu się dziwić, że już 27 lutego usługa przestanie działać. Ale jakie alternatywy mają dotychczasowi użytkownicy aplikacji?

Gmail

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Gmaila, to teraz jest dobry moment na to, aby zacząć. Aplikacja jest świetnie zaprojektowana i obsługuje różne konta mailowe, włącznie z IMAP. Na Androidzie mamy możliwość umieszczenia widżetu na jednym z ekranów smartfona, a maile możemy sortować według tematyki. Aplikacja Gmail jest szybka i wykorzystuje Material Design. To najlepszy wybór dla posiadaczy Androida i bardzo dobry dla miłośników sprzętu Apple.

Pobierz Gmail ze Sklepu Google Play

Pobierz Gmaila z Apple App Store

Outlook

Outlook to świetna aplikacja pocztowa, która obsługuje różne konta pocztowe, także po IMAP. Wiadomości mogą być automatycznie segregowane pod kątem ważności. Na jednym ekranie mamy dostęp do wszystkich kont, ale możemy także przeglądać każde z osobna. Appka jest intuicyjna i dobrze zaprojektowana. Działa stosunkowo szybko, chociaż pod tym względem lepiej prezentuje się wersja na iOS-a.

Pobierz Outlook ze Sklepu Google Play

Pobierz Outlook z Apple App Store

Inbox

Inbox to kolejna aplikacja Google. Jeśli chcesz, aby wiele rzeczy działo się automatycznie, to jest to propozycja dla ciebie. W innym przypadku lepszą alternatywą jest tradycyjny Gmail lub Outlook. Nie zmienia to jednak faktu, że Inbox to świetna aplikacja do zarządzania kontami i wiadomości email. Warto ją wypróbować, chociaż nie jest to propozycja dla każdego.

Pobierz Inbox ze Sklepu Google Play

Pobierz Inbox z Apple App Store

WeMail

WeMail to zaskakująco dobra aplikacja pocztowa, która chce robić wiele rzeczy za użytkownika. Dlatego też automatycznie grupuje wiadomości. Przy okazji appka informuje, jak wiele czasu nam zaoszczędziła. No i oczywiście WeMail ma wszystkie potrzebne funkcje. Appka pozwala szybko dostać się do kontaktów i równie szybko dodać załącznik do wiadomości. Wygląda przy tym naprawdę dobrze i jest dość szybka. To trochę taki Inbox, ale nie autorstwa Google.

Pobierz WeMail ze Sklepu Google Play

Boxer

To świetna aplikacja pocztowa, która powinna przypaść do gustu wielu użytkownikom. Ma wszystkie najważniejsze funkcje, jakich można by oczekiwać od appki tego typu oraz kilka dodatkowych. Szczególnie ciekawie prezentuje są funkcja tworzenia zadań, czyli tzw. to-do list. Poza tym Boxer można zintegrować w Evernote. Niestety darmowa wersja pozwala na dodanie tylko jednego konta pocztowego. Jeśli mamy ich więcej, to konieczne jest wykupienie wersji premium.

Pobierz Boxer ze Sklepu Google Play

Pobierz Boxer z Apple App Store

Cloudmagic

Najłatwiej opisać Cloudmagic jednym zdaniem – to trochę gorsza kopia Gmaila. Jeśli koniecznie nie chcecie korzystać z aplikacji Google, a jednocześnie mieć wszystkie funkcje, to Cloudmagic może być dobrą alternatywą. W innym przypadku są lepsze propozycje, wymienione przeze mnie wcześniej.

Pobierz CloudMagic ze Sklepu Google Play

Pobierz CloudMagic z Apple App Store

Użytkownicy Apple mają do wyboru jeszcze aplikację systemową – Apple Mail, ale nie jest ona specjalnie udana. W sklepach z appkami jest wiele lepszych alternatyw i dlatego nie umieściłem jej na liście. Sam korzystam na co dzień z Gmaila i Outlooka i to te aplikacje najbardziej polecam.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o