Jeśli tak miałbym wyglądać Android 5.0 Key Lime Pie…

Pewien fan Androida – Jinesh Shah – przygotował projekt tego, jak mógłby wyglądać zielony robocik w wersji 5.0 Key Lime Pie. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo mi się on podoba i z chęcią zobaczyłbym go na swoim telefonie.

Jinesh Shah jest studentem na Uniwersytecie Michigan. Na swoje konto na Google+ wrzucił cztery grafiki koncepcyjnego tego, jak jego zdaniem mógłby wyglądać system operacyjny Android 5.0 Key Lime Pie.

Co pierwsze rzuca się w oczy? Widać, że Shah nieco inspirował się iOS 7, ponieważ ikony są zdecydowanie bardziej płaskie. Wyraźnie skończyła się moda na wypukłości. Interfejs musi być prosty i elegancki, bez niepotrzebnych fajerwerków. I taki właśnie jest projekt młodego studenta. Warto też zwrócić uwagę na lekko przeźroczyste belki na dole (na przyciski funkcyjne) i na górze.

Android 5.0 Music Widget Closed

Projektant przygotował też nową wersję zegara na ekranie startowym. Osobiście nie przypadła mi ona do gustu. Pewnie dlatego, że po prostu nie lubię zegarów analogowych. Zdecydowanie bardziej podobają się widżety z zegarem cyfrowym i prognozą pogody na dany dzień.

Ale już bardzo fajnie prezentuje się ekran odblokowywania telefonu. Może jest trochę za bardzo zapchany treściami, ale jest za to niezwykle funkcjonalny. Oprócz godziny i daty, Shah umieścił tam także widżet Google Now ze zintegrowanymi powiadomieniami Hangouts i wyszukiwaniem głosowym. Jak już pisałem – bardzo funkcjonalne. Szkoda, że Google Now jeszcze nieco kuleje w naszym kraju.

Android 5.0 Lockscreen

Oczywiście nadal nie wiadomo, kiedy Android 5.0 Key Lime Pie miałby zadebiutować. Najprawdopodobniej zobaczmy przed nim jeszcze wersje 4.3, która ma być zaledwie lekkim usprawnieniem wobec 4.2.2 Jelly Bean.

Android 5.0 Music Widget

A jak Wam się podoba propozycja Jinesha Shaha?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o