W to musisz zagrać – najciekawsze gry mobilne z ostatniego tygodnia

Mamy wtorek, czyli drugi najgorszy dzień w tygodniu, zaraz po poniedziałku. Tym samym nadszedł czas na przyjrzenie się najciekawszym grom, które zadebiutowały w poprzednim tygodniu. No i powiem wam, że jest kilka naprawdę dużych hitów, których pod żadnym pozorem nie powinien pominąć żaden fan mobilnego grania. Tradycyjnie już mamy propozycje darmowe, płatne i na wszystkie trzy najważniejsze systemy, czyli Androida, Apple iOS-a oraz Windowsa Phone.

Dungeon Hunter 5 (za darmo)


To bez wątpienia najważniejsza premiera minionego tygodnia. Najpopularniejsza seria hack’n’slash na systemy mobilne doczekała się oficjalnej kontynuacji. Kolejna odsłona Dungeon Hunter pozwala na rozgrywkę dla jednego gracza oraz tryb kooperacji. Zaliczenie wszystkich zadań ma zająć graczom sporo czasu, więc gry nie ukończycie tak szybko. Oczywiście są mikro-płatności, ale do tego już chyba się przyzwyczailiśmy. No i przygotujcie się na pobranie prawie 1,5 GB danych, bo tyle zajmuje Dungeon Hunter 5.

Dungeon Hunter 5 w Sklepie Google Play (Android)
Dungeon Hunter 5 w Apple App Store (iOS)
Dungeon Hunter 5 w Sklepie Windows Phone

Epic War TD 2 (11,06 zł lub 2,99 euro)


Gra może swoje kosztuje, ale za to dostajemy tytuł kompletny, bez mikropłatności. Płacimy raz i w spokoju możemy cieszyć się rozgrywką. A Epic War TD2 to klasyczny i pięknie wyglądający przedstawiciel gatunku tower defense. W sumie do zaliczenia mamy aż 50 misji, więc jest co robić.

Epic War TD2 w Sklepie Google Play (Android)
Epic War TD2 w Apple App Store (iOS)

Miner Z (za darmo)


Bardzo prosta, ale zaraz cholernie wciągająca gra! Zasady są proste – jest apokalipsa zombie, a my jesteśmy jednym z ostatnich ocalałych. Nie ma już czegoś szukać na powierzchni ziemi, więc czas kopać. No to kopiemy, omijamy przeszkody i uciekamy przez szwendaczami (jeśli oglądacie Walking Dead, to wiecie o co chodzi). Prosta gierka w stylu retro, która potrafi przywiązać do telefonu na dłużej.

Miner Z w Sklepie Google Play (Android)
Miner Z w Apple App Store (iOS)

Flop Rocket (za darmo)


To kolejna prosta, ale wciągająca gra mobilna. Właśnie takie tytuły lubię najbardziej. Flop Rocket mechanizmem przypomina Jetpack Joyride. W skrócie – chodzi o to, aby kontrolując moc rakiety, omijać przeszkody, zbierać bonusy i dolecieć jak najdalej. Polecam tego Allegrowicza ;)

Flop Rocket w Sklepie Google Play (Android)
Flop Rocket w Apple App Store (iOS)

TurnOn (za darmo)


A to coś, co nie zdarza się zbyt często – ekskluzywna gra na system Windows Phone. Naszym zadaniem w TurnOn jest przywrócenie elektryczności w mieście. W tym celu wcielamy się w mały promyczek energii. To takie trochę połączenie gry logicznej i zręcznościowej, a na dodatek w bardzo przyjemnej oprawie.

TurnOn w Sklepie Windows Phone

No i to chyba na tyle. W minionym tygodniu zadebiutowała także kolejna odsłona Angry Birds o podtytule Stella POP. Nie jest to zła gra. Jest nawet całkiem przyjemna, ale w mojej opinii nie zasłużyła, aby się tutaj znaleźć. To zestawienie jest zarezerwowane tylko dla najlepszych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o