TOP 7 – najlepsze gry mobilne 2015 roku

Rok 2015 zbliża się ku końcowi. Minione 12 miesięcy spokojnie można uznać za moment, w którym rynek mobilny rozrósł się do niewiarygodnych rozmiarów. Rok 2015 obfitował w wiele ciekawych tytułów. Kilka z nich zasługuje na szczególne uznanie. Oto przed wami najlepsze gry mobilne 2015 roku!

Fallout Shelter

fallout-shelter

To wybór dla wielu osób oczywisty, ale Fallout Shelter to naprawdę świetna gra mobilna. Najgorsze jest w niej to, że cholernie uzależnia i ma się ochotę cały czas w nią grać. Prawdę mówiąc, to przy Fallout Shelter spędziłem więcej czasu niż przy Fallout 4. W taki czasach żyjemy, że gry mobilne, które mają być tylko dodatkiem, są dużo ciekawsze od tytułów konsolowych i komputerowych. Przy okazji przeczytajcie moją recenzję Fallout Shelter.

Fallout Shelter w Sklepie Google Play (Android)

Fallout Shelter w Apple App Store (iOS)

Lara Croft Go

lara-croft-go

Ta gra po prostu musiała znaleźć się na naszej liście. Nie bez powodu zdobyła nagrodę za najlepszą grę mobilną 2015 roku! To doskonałe połączenie gry logicznej z przygodową, na dodatek okraszona świetną oprawą audio-wizualną. Lara Croft Go to niezwykle grywalny tytuł, którego jedyną wadą jest tak naprawdę… cena. Za grę trzeba zapłacić ponad 20 zł, ale zapewniam, że warto!

Lara Croft Go w Sklepie Google Play (Android)

Lara Croft Go w Apple App Store (iOS)

Lara Croft Go w Sklepie Microsoft (Windows)

Her Story

her-story-ios

To chyba największe zaskoczenie tego roku. Takiej gry mobilnej jeszcze nie było i prawdopodobnie długo nie będzie. Her Story to coś absolutnie wyjątkowego. W tę grę po prostu musicie zagrać. Dodatkową mobilizacją niech będzie fakt, że występująca w Her Story Sam Barlow zdobyła prestiżową nagrodę za najlepszą narrację w grach w 2015 roku, pokonując między innymi Wiedźmina 3. Niestety, póki co tytuł jest dostępny tylko na urządzeniach marki Apple.

Her Story w Apple App Store (iOS)

Marvel Future Fight

marvel-future-fight (2)

To jedna z najlepszych gier 2015 roku i zarazem najlepsza propozycja dla fanów superbohaterów. W Future Fight mamy całą gamę bohaterów Marvela, a ostatnio do listy dołączyła nawet serialowa Jessica Jones. Gra to po prostu RPG w stylu hack’n’slash. Na każdym poziomie mamy całe hordy przeciwników do pokonania aż w końcu dochodzimy do głównego bossa. Gra jest darmowa, ale z mikropłatnościami. Na szczęście nie są one aż tak denerwujące. Da się spokojnie grać bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Marvel Future Fight w Sklepie Google Play (Android)

Marvel Future Fight w Apple App Store (iOS)

Rayman Adventures

rayman-adventures-recenzja

To gra, która – jestem tego pewien – nie znajdzie się w wielu zestawieniach najlepszych tytułów mobilnych 2015 roku. Z jednej strony dlatego, że dopiero co zadebiutowała. Z drugiej strony nie jest w żaden sposób odkrywcza ani wyjątkowa. Ale czy to znaczy, że nie może być świetną grą? Rayman Adventures bierze sprawdzony mechanizm rozgrywki i doprowadza go do perfekcji. To cholernie wciągająca gra, którą serdecznie polecam. Możecie też przeczytać moją recenzję Rayman Adventures.

Rayman Adventures w Sklepie Google Play (Android)

Rayman Adventures w Apple App Store (iOS)

Roll the Ball: Slide puzzle

roll-the-ball-slide-puzzle

Nie wiem dlaczego, ale dopiero niedawno odkryłem tę grę i to za sprawą mojej żony. I strasznie żałuję, bo to rewelacyjny tytuł dla wszystkich fanów gier logicznych. Zasady są szalenie proste, ale poziom trudność już dość wysoki. Ale przecież o to w takich tytułach chodzi. Jeśli uwielbiacie gry mobilne, to Roll the Ball jest pozycją obowiązkową!

Roll the Ball: Slide puzzle w Sklepie Google Play (Android)

Roll the Ball: Slide puzzle w Apple App Store (iOS)

Pac-Man 256 – Endless Maze

pac-man-256

Kto by pomyślał, że klasyka wróci do nas i to w takim stylu. Pac-Man 256 to nowe podejście do przygód żółtego. Zamiast kolejnych poziomów mam nieskończony labirynt, który z czasem zaczyna ulegać destrukcji, więc musimy się spieszyć. Oprócz duszków mamy też wiele bonusów i zdolności specjalnych. To po prostu Pac-Man przystosowany do XXI wieku i urządzeń mobilnych. Czy potrzeba czegoś więcej?

Pac-Man 256 – Endless Maze w Sklepie Google Play (Android)

Pac-Man 256 – Endless Maze w Apple App Store (iOS)

No i to właśnie – moim zdaniem – najlepsze gry mobilne 2015 roku. A co Wy byście dodali do tej listy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o