Aplikacje i nowe technologie: Najważniejsze w minionym tygodniu (13-19.10.2014)

To był bardzo intensywny tydzień dla każdego fana nowych technologii. Ostatnie 7 dni należało przede wszystkim do dwóch firm – Apple oraz Google. Firma z Cupertino pokazała nowe iPady, Maca Mini oraz iMaca z ekranem Retina, a wyszukiwarkowy gigant zaprezentował Nexusa 6, Nexusa 9, Nexusa Player oraz system operacyjny Android 5.0 Lollipo. To jednak nie wszystko…

Początek tygodnia zaczął się w świecie aplikacji i nowych technologii dość spokojnie i stał przede wszystkim pod znakiem przecieków na temat nowych urządzeń od Apple i Google. Nie znaczy to jednak, że były to jedyne godne przypomnienia wydarzenia z ostatnich 7 dni.

Debiut Angry Birds Transformers

Na iOS-a zadebiutowała nowa gra od Rovio, oczywiście… ze Wściekłymi Ptakami w roli głównej. Tym razem nie strzelamy Birdsami z procy, ani nie bierzemy udziału w wyścigach. Gra jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Jest trochę strzelania, skakani i omijania przeszkód.

Google pokazuje światu aż trzy nowe Nexusy

Wszyscy spodziewali się dwóch urządzeń z linii Nexus – smartfona oraz tabletu. Tymczasem Google lekko zdziwił wszystkich i zaprezentował jeszcze trzeci sprzęt w postaci Nexusa Playera, czyli konsolo-odtwarzacza multimedialnego w cenie zaledwie 99 dol. Szybko okazało się także, że Nexus 4 zostanie zaktualizowany do Androida 5.0 Lollipop.

2-motorola-nexus-6

Najważniejsze nowości w Androidzie Lollipop

Oprócz Nexusów Google po raz kolejny pokazał nowego Androida, który teraz już nie nazywa się „L”, a Lollipop, czyli lizak. Zielony robot szykuje mnóstwo nowości, a my zebraliśmy najważniejsze z nich. Powiem tylko tyle – będzie ciekawie!

Debiutują iPad Air 2 oraz iPad Mini 3

Druga część tygodnia należała do Apple, który zaprezentował nowe tablety. To na pewno ciekawe urządzenia, ale z pewnością nie można mówić o rewolucji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo, to zapraszam do tekstu. Przy okazji możecie też sprawdzić polskie ceny nowych iPadów.

Nareszcie! Apple iMac z ekranem Retina

Stało się też to, na co czekało wielu Sadowników. Apple wprowadza do swojej oferty iMaca z ekranem Retina. To nie jedyna nowości w komputerach od firmy z Cupertino. Nowe iMaci prezentują się wyśmienicie, ale ich cena po prostu powala…

imac-retina

Nowa wersja komputera Mac Mini

Tim Cook i spółka pokazali jeszcze jedną nowość – Maca Mini. Miniaturowy komputerek ma być lepszy, szybszy i w ogóle bardziej „naj”.

Poznaliśmy daty aktualizacji Nexusów do Androida 5.0 Lollipop

Co tu dużo mówić… Posiadacze starszych Nexusów (4, 5, obu wersji 7 oraz 10) chcieliby wiedzieć, kiedy będą mogli instalować u siebie Androida Lollipop. My już wiemy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o