Aplikacje mobilne: najważniejsze w tym tygodniu (7.07-13.07)

W minionym tygodniu nie brakowało ciekawych wydarzeń w świecie aplikacji i gier mobilnych. Wydarzyło się naprawdę sporo, zarówno w kontekście Androida, Windowsa Phone, iOS-a, a nawet Tizena. Zebraliśmy te najciekawsze w jednym miejscu. Oto kolejne podsumowanie tygodnia.

1. Najbardziej „gówniane aplikacje” w historii

Początek tygodnia zaczęliśmy od małego, mocno prześmiewczego zestawienia. Okazało się, że w Sklepie Play, App Store oraz sklepie Windows Phone nie brakuje aplikacji i gier, w których głównym tematem jest… kupa.

2. Polska aplikacja Happie pomoże utrzymać zdrowy tryb życia

Polski deweloper, znany między innymi ze stworzenia aplikacji Cooklet, stworzył nową appkę – Happie. Jak sam tytuł wskazuje, ma ona pomóc w utrzymaniu zdrowego trybu życia i odpowiedniej diety. Naprawdę warto wypróbować!

3. Nowe Gry Google Play 2.0 (plik APK)

Google wypuściło nową wersję aplikacji Gry Google Play. Sprawdź, jakie nowości wprowadzono i pobierz bezpieczny plik APK.

4. Trudne początki Tizena – czy system kiedyś w końcu zadebiutuje?

Na konferencji Tizen Developer Summit dowiedzieliśmy się, że system Tizen od Samsunga i Intela… po raz kolejny nie zadebiutuje. Premiera znowu została przełożona. Dlaczego? Przeczytaj nasz tekst.

5. Tak wyglądał Project Louise, czyli pierwowzór Cortany (wideo)

Okazuje się, że Cortana to nie był pierwszy asystent głosowy, nad którym pracował Microsoft. Jeszcze w czasach Windows Phone 7 mógł zadebiutować Louise, pierwowzór Cortany. Zobacz, jak asystent prezentuje się na wideo.

6. App Store obchodzi urodziny (promocje!)

To już sześć lat odkąd App Store pojawił się na iPhonie. Z tej okazji Apple poczęstowało nas garścią informacji i statystyk, które robią ogromne wrażenie.

7. Nova Launcher z wyglądem Androida L

Nie trzeba było długo czekać aż do Sklepu Play zaczną trafią pierwsze launchery imitujące wygląd Androida L. Nova Launcher to jedna z najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych appek tego typu. Sprawdźcie!

8. Nokia Cyan, czyli co nowego w Windows Phone 8.1 na Lumiach

W końcu zadebiutowała Nokia Lumia 930 z systemem Windows Phone 8.1 w specjalnej wersji Cyan, przygotowanej na smatfony fińskiego producenta (który przeszedł w ręce Microsoftu). A to z kolei stało się okazją do tego, aby przyjrzeć się temu, czym Cyan różni się od czystej wersji Windows Phone 8.1 Zmian jest od groma.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o