Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (2–8 luty 2015)

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w świecie systemów mobilnych, aplikacji i gier. Nie brakowało wieści zarówno na temat Androida, Apple iOS oraz Windowsa Phone. Ale zapewne nie byliście w stanie przez cały czas śledzić wszystkich informacji. Dlatego też – tradycyjnie już – prezentuję wam podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ostatnich 7 dni. Zapraszam!

Android Lollipop na tablety Nexus 7 z modułami GSM

Tydzień zaczął się od bardzo dobrych informacji dla wszystkich posiadaczy Nexusów 7 z modułami LTE i 3G. Po wielu tygodniach oczekiwania w końcu doczekali się oni najnowszej wersji systemu Android.

Tekst: No nareszcie! Posiadacze Nexusów 7 czekali na to kilka miesięcy

Podsumowanie całego 2014 roku na rynku aplikacji

Jeśli interesujecie się rynkiem mobilnym, to nie możecie pominąć tej publikacji. Znajdziecie w niej wszystkie najważniejsze informacje na temat aplikacji i gier na systemy Android oraz Apple iOS. Dowiecie się, ile oba sklepy zarobił w 2014 roku, jakie były najpopularniejsze kategorie, jak wzrosła liczba pobrań i wiele, wiele więcej.

Tekst: Aplikacje na Androida i iOS w 2014 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

W końcu wiemy, jaki udział w rynku ma Lollipop

Trwało to kilka miesięcy, ale w końcu w regularnie publikowanych przez Google danych pojawiła się najnowsza wersja systemu operacyjnego z zielonym robotem. Udziały są – mówiąc delikatnie – symboliczne, co jasno pokazuje, że gigant utracił kontrole nad swoim własnym oprogramowaniem. Więcej dowiecie się z tekstu.

Tekst: Lollipop odnaleziony! Ale jego udział w rynku jest… jaki jest

Kolejna wersja Androida na horyzoncie

Całkiem niedawno zadebiutował Android Lollipop 5.0, a potem wersje 5.0.1 i 5.0.2, które poprawiła kilka znaczących błędów. Ale na tym lista się nie kończy. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Google udostępni użytkownikom Androida 5.1. Ciekawe, kiedy zrobią to producenci smartfonów…

Tekst: Nadchodzi Android Lollipop 5.1 – są na to dowody!

Na Windows 10 włączymy aplikacje z Androida?

Tak, takie dość sensacyjne doniesienia nadeszły do nas z jednego z zachodnich mediów. Microsoft podobno bardzo poważne rozważa mechanizm, który pozwalałby na szybkie przenoszenie aplikacji z Androida na ich własny system. Brzmi nieźle, co?

Tekst: Aplikacje z Androida na Windowsie – taki jest plan Microsoftu

Windows 10 też na smartfonach z 512 MB pamięci RAM

Nie ma co specjalnie owijać w bawełnę – informacja została potwierdzona przez pracownika Microsoftu i nawet wersja Technical Preview zostanie udostępniona na jednym ze smartfonów z 512 MB pamięci RAM. Brawo Microsoft!

Tekst: Windows 10 będzie działać na telefonach z 512 MB RAM-u

Weekendowe promocje na aplikacje i gry

No i wreszcie  w tym tygodniu zapoczątkowałem nowy cykl, w którym co sobotę zamierzam prezentować listę przecenionych w trakcie danego weekendu aplikacji i gier. Sprawdźcie pierwszą część, bo jeszcze załapiecie się na promocje, a tych jest naprawdę sporo.

Tekst: Te gry i aplikacje kupisz w ten weekend dużo taniej lub zdobędziesz za darmo

Recenzje z minionego tygodnia

Nie zapominajcie także o grach i aplikacjach, które zrecenzowałem w tym tygodniu. Są to:

Trouble with Robots – zaskakująco ciekawa gra

VLC na Androida – podobno najlepszy odtwarzacz multimedialny

MyRoll – w poszukiwaniu najlepszej galerii na Androida

Day of the Viking – cholernie trudna, ale jednocześnie wciągająca gra

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o