Najwięcej aplikacji pobieramy na Androida, ale to Apple zarabia najwięcej

Firma Canalys przygotowała raport na temat czterech największych sklepów z aplikacjami – Google Play, Apple App Store, BlackBerry World oraz Windows Phone Store. Okazało się, że w pierwszym kwartale 2013 roku pobraliśmy o 11% więcej programów niż w analogicznym okresie 2012 roku.

W trzech pierwszych miesiącach na całym świecie pobrano ze wszystkich sklepów aż 13,4 miliardów aplikacji. Oznacza to wzrost aż o 11% względem analogicznego okresu w roku 2012. Jednocześnie wszystkie firmy zarobiły na tym w sumie 2,2 miliardy dolarów (z zakupu aplikacji, mikropłatności oraz subskrypcji). To z kolei suma o 9% wyższa niż 12 miesięcy temu.

Jednak najciekawsze dane dotyczą tego, który sklep jest najlepszy. Pod względem zarobków zdecydowanie prowadzi App Store, który zgarnął aż 74% całej sumy. Przy podziale 70/30 oznacza to, że Apple na samej sprzedaży appek zarobiło w trzy miesiące aż 660 milionów dolarów. Jeśli z kolei weźmiemy pod uwagę liczbę pobranych aplikacji, to tutaj na czoło wysuwa się Android z 51-procentowymi udziałami.

Jak łatwo się domyślić, BlackBerry World oraz Windows Phone Store daleko w tyle za swoimi konkurentami. – App Store i Google Play to zdecydowanie największe sklepy z aplikacjami na świecie. BlackBerry i Windows Phone mają jeszcze sporo do nadrobienia, ale nie można ich lekceważyć – skomentował wyniki Tim Shepherd, analityk firmy Canalys.

Warto też przypomnieć, że Apple ogłosiło niedawno, że ich z sklepu pobrano już w sumie ponad 40 miliardów aplikacji z czego połowa została ściągnięta przez użytkowników w 2012 roku. Aktualnie w App Store znajduje się mniej więcej 775 tysięcy programów, a konto ma tam już 500 milionów użytkowników.

Źródło: Tuaw

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o