Jak grać w Pokemon GO na zrootowanym telefonie?

Pokemon GO

Ostatnia aktualizacja Pokemon GO nie tylko wprowadziła Buddy, ale też zablokowała możliwość grania z urządzeniach z rootem oraz JailBreakiem. Niantic zachowało się bardzo niesprawiedliwie i wyłączyło grę wielu osobom, które nigdy nie oszukiwały. Jest jednak sposób, aby to ograniczenie obejść. Niestety, nie jest łatwy.

Dostęp do roota daje ogromne możliwości użytkownikom Androida. Pozwala między innymi na oszukiwanie wskaźników GPS-a, co dawało ogromną przewagę w Pokemon GO. Niantic nie mogło sobie z tym problemem poradzić, więc postanowiło zablokować grę dla wszystkich osób ze zrootowanym telefonem. Nie jest to sprawiedliwe podejście, ale tak się stało i niewiele możemy z tym zrobić.

Pokemon GO na telefonie z rootem

Próbowano już wielu sposób na obejście blokady. Niestety, wiele standardowych w takich sytuacjach rozwiązań – jak chociażby RootCloak – nie zadziałało. Na szczęście dość szybko udało się znaleźć lek na całe zło w postaci modu o nazwie Magisk. Pozwala on między innymi na korzystanie z Android Pay na zrootowanych urządzeniach, ponieważ obchodzi zabezpieczenie SafetyNet API. Okazuje się, że dokładnie z tego samego korzysta Pokemon GO. Wadą rozwiązania jest to, że instalacja nie należy do najłatwiejszych i wymaga sporo zachodu.

Jak zainstalować Magisk?

Przede wszystkim wymagane jest urządzenie z odblokowanym bootloaderem. Na dodatek zalecana jest stockowa wersja oprogramowania oraz boota. Jeśli nie jest to możliwe lub nie chcecie tego robić, to trzeba usunąć Xposed oraz dostęp do roota. Konieczne jest także zainstalowanie custom recovery, np. TWRP.

Krok 1 – Aby pozbyć się roota, musicie włączyć aplikację SuperSU i przejść do jej ustawień. Tam znajdziecie opcję „Full unroot”. Po wybraniu jej pojawi się kilka powiadomień. Musicie przywrócić boot image, ale NIE przywracajcie recovery image.

Krok 2 (jeśli masz Xposed) – Aby pozbyć się Xposed należy przejść na oficjalną stronę Xposed i pobrać paczkę plików do odinstalowania. Konieczne jest pobranie odpowiedniej, np. ARM64 dla 64-bitowych procesorów ARM. Paczkę wgrywamy do pamięci telefonu.

Krok 3 (jeśli masz Xposed) – Teraz trzeba wejść w custom recovery. Najczęściej robi się to poprzez włączenie telefonu przytrzymując jednocześnie przyciski power i głośność w dół. Gdy już uda się to zrobić, należy przejść do „Recovery” (nawigacja odbywa się przy pomocy przycisków głośności, a zatwierdza się przyciskiem „Power”) i tam wybrać opcję „Install”. Teraz wystarczy wybrać pobrany plik ze strony Xposed. Po tym trzeba jeszcze wyczyścić cache/dalvik („wipe cache/dalvik”) i uruchomić ponownie telefon. Chwilę to potrwa zanim zoptymalizują się wszystkie aplikacje.

Krok 4 – Teraz to samo robimy z plikami Magisk. Pobieramy je ze strony XDA, wgrywamy na telefon, a następnie w recovery instalujemy plik.

Krok 5 – Dopiero teraz można ponownie zrootować urządzenie. Jednak trzeba pobrać specjalną wersję SuperUser 17, która współpracuje z Magisk. Znowu wgrywamy plik na urządzenie, a następnie instalujemy przez Recovery. Po ponownym uruchomieniu urządzenia instalujemy phh SuperUser ze Sklepu Google Play.

Krok 6 – Instalujemy Magisk Manager v1.2 (plik APK)

No i to tyle. Teraz wystarczy przed każdym uruchomieniem Pokemon GO włączyć Magisk Manager i w opcjach wyłączyć root. Po skończeniu gry można znowu włączyć aplikację i ponownie włączyć root.

magisk-root-pokemon-go

Jeśli musieliście z tego powodu zrezygnować z Xposed, to też jest na to rozwiązanie. Wystarczy zainstalować aplikację Material Design Xposed Installer, a następnie zainstalować wersję „Systemless”. Wystarczy nadać uprawnienia SuperUser i aplikacja sama zainstaluje nam Xposed. Optymalizacja aplikacji znowu zajmie kilka minut.

źródło: Android Police

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Tomasz KudłaJanusz KowalskiheheDamian JaroszewskiMazekk619 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mazekk619
Gość
Mazekk619

Dziękuję. Bardzo pomocne.

Damian Jaroszewski
Gość

Udało się wszystko zrobić?

Mazekk619
Gość
Mazekk619

Flashowałem miliard romów, łapałem duźo bootloopów, flashowałem kernele i modemy – jestem dość doświadczony, więc prościzna.

hehe
Gość
hehe

a nie zesrałeś się przy tym?

Mazekk619
Gość
Mazekk619

A działał ci mózg kiedy pisałeś ten komentarz? Nie sądze

Janusz Kowalski
Gość
Janusz Kowalski

Dlaczego mi po instalacji telefon zawiesza się na ekranie startowym?

Tomasz Kudła
Gość
Tomasz Kudła

kupiłem na allegro telefon Lenovo z Chin, sprzedawca go „zrootował” aby był polski język. Podana instrukcja zadziała? Może ktoś z Bydgoszczy chce się pobawić?

Damian Jaroszewski
Gość

Powinna zadziałać. Autor jest z Bydgoszczy, ale nie ma czasu na takie rzeczy ;)