Najciekawsze gry z ostatniego tygodnia – nie możesz ich przegapić!

W poprzednim tygodniu byłem nieco wyłączony z życia i dlatego pojawiło się trochę mniej tekstów, ale już wróciłem do żywych i tradycyjnie już przyszedł czas na zestawienie najważniejszych premier growych. W ostatnim tygodniu obrodziło nam w ciekawe gierki, a o jednej mówi się naprawdę sporo i stała się małą sensacją. Oczywiście wśród moich propozycji znajdziecie coś na iOS-a, Androida oraz Windowsa Phone. No to lecimy z tym koksem!

Alto’s Adventure (1,99 euro)

To właśnie tak gra, która stała się sensacją na rynku mobilnym. Wielu się nią zachwyca, a jeszcze większa grupa przewiduje ogromny sukces. I rzeczywiście Alto’s Adventure ma w sobie to coś. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim rewelacyjną i bardzo klimatyczną oprawą graficzną. Nie bójcie się jednak, że deweloper się na tym skupił. O nie! Rozgrywka też jest przednia. To niby endless runner jakich wiele, ale jest po prostu lepszy od konkurencji…

Alto’s Adventure w Apple App Store

Aerena – Clash of Champions (za darmo)

To propozycja dla wszystkich miłośników walk i potyczek z innymi graczami. Grafika jest po prostu rewelacyjna, a bitwy szalenie ciekawe. No dobra, ale o co tak naprawdę chodzi? Każdy gracz ma za zadanie zbudować swoją własną drużynę, a następnie ruszyć na pole walki, aby zmierzyć się z innymi graczami. Walki są prowadzone w systemie turowym, więc trzeba myśleć strategicznie. Świetna gra!

Aerena – Clash of Champions w Sklepie Google Play
Aerena – Clash of Champions w Apple App Store

Swap Heroes 2 (2,99 euro lub 12,45 zł)

Kto nie lubi RPG w klasycznym, turowym wydaniu niech pierwszy rzuci kamień. Nie ma chętnych? No właśnie! Swamp Heroes 2 może nie jest Chrono Triggerem, ale i tak trzyma niezły poziom. Czas ruszyć ku przygodzie!

Swamp Heroes 2 w Sklepie Google Play
Swamp Heroes 2 w Apple App Store

AG Drive (3,99 euro)

Graliście kiedyś w futurystyczne wyścigi Wipeout? No to nie muszę już wiele tłumaczyć. AG Drive to bardzo podobna gra ze świetną, trójwymiarową oprawą graficzną.

AG Drive w Apple App Store

Garou: Mark of the Wolves (3,99 euro lub 15,18 zł)

Ta gra przywodzi na myśl tylko i wyłącznie klasycznego Street Fightera. I w zasadzie tym właśnie jest – to dwuwymiarowa bijatyka, która bardzo przypomina Ulicznego Wojownika. Nawet grafika prezentuje się podobnie. Sterowanie jest nieco wymagające, ale szybko można się przyzwyczaić. To zresztą tytuł przeniesiony na urządzenia mobilne.

Garou: Mark of the Wolves w Sklepie Google Play
Garou: Mark of the Wolves w Apple App Store

Blobb (za darmo)

blobb-windows-phone

Bardzo fajna gra logiczna, która… jest niejako kopią Cut the Rope. Nie jest to oczywiście przeniesienie jeden do jednego, ale koncepcja jest generalnie podobna i też mamy do czynienia z zabawnym stworkiem, którego musimy tak przeprowadzić przez planszę, aby po drodze zjadł swoje smakołyki. Nie znaczy to jednak, że to zła gra!

Blobb w Sklepie Windows Phone

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o