Programowanie Android: Techniki Zaawansowane – recenzja kursu EduWeb.pl

Naukę programowania trzeba od czegoś zacząć. Kiedyś były to przede wszystkim książki. Dzisiaj początkujący i zaawansowani programiści mają dostęp do wielu kursów, np. na platformie Eduweb.pl. Przyjrzałem się jednemu z nich, który dotyka tematyki zaawansowanych technik programowania na system Android.

Miałem okazję przyjrzeć się kursowi „Programowanie Android: Techniki Zaawansowane” na platformie Eduweb.pl. To bez wątpienia kuszący materiał dla każdego, kto zna już podstawy tworzenia aplikacji mobilnych na system z zielonym robotem. Czy warto się nim zainteresować?

Czym jest platforma Eduweb.pl?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest platforma Eduweb.pl. Jest to serwis, który zajmuje się sprzedażą kursów wideo na różne tematy. Interesujące materiały mogą tam znaleźć zarówno programiści, graficy, twórcy stron internetowych, fotografowie, filmowcy, animatorzy, a nawet przedsiębiorcy lub osoby zainteresowane tematyką pozycjonowania i reklamy internetowej. W ofercie znajdują się zarówno kursy dla użytkowników początkujących, jak i zaawansowanych.

Założenie konta na platformie jest niezwykle proste. W moim przypadku wykorzystałem po prostu konto Google, ale można też stworzyć profil przy pomocy Facebooka lub w tradycyjny sposób, wykorzystując dowolny adres e-mail. Zakup każdego kursu wiąże się z wydatkiem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za całe pakiety np. na temat Adobe Affter Effects lub HTML i CSS. Płatności można dokonać online, wykorzystując PayU lub PayPala, a także przy użyciu karty kredytowej. Dosłownie chwilę po zakupie materiały są dostępne na naszym koncie w zakładce „Twoje kursy”.

eduweb-platnosc

Wszystkie materiały są dostępne w wersji online oraz offline, po wcześniejszym pobraniu je na dysk twardy. W tym drugim przypadku są zabezpieczone przy użyciu znaku wodnego, co skutecznie powinno zniechęcać do pirackiego udostępniania ich dalej.

Kurs „Programowanie Android: Techniki Zaawansowane”

Zaawansowany kurs programowania na Androida składa się w sumie z 49 lekcji (razem ze wstępem i podsumowaniem), podzielonych na 7 kategorii. Te kategorie to między innymi: logowanie i rejestracja, dostosowywanie UI do projektu, przechowywanie danych w trybie offline, nawigacja w aplikacji czy też dodawanie subskrypcji. W sumie przekłada się to aż na 720 minuty materiałów wideo, czyli 12-godzinny kurs. Każda lekcja trwa od kilku do maksymalnie 20-kilku minut, więc kurs można przechodzić systematycznie, w czasie wolnym od pracy. Do lekcji udostępniane są także pliki źródłowe, dzięki czemu zrozumienie omawianych zagadnień jest dużo łatwiejsze. W końcu praktyczna nauka jest dużo lepsza od samej teorii.

Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości kursów. Prowadzone są przez specjalistów w swojej dziedzinie, więc nie należy martwić się o aspekt merytoryczny. W przypadku zaawansowanego kursu programowania na Androida prowadzącym jest Sylwester Madej – programista Androida z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo ważne jest to, że kurs dotyka bardzo praktycznych zagadnień na podstawie konkretnej aplikacji i to z wykorzystaniem obowiązujących standardów. W tym przypadku jest to między innymi Material Design. Do pracy wykorzystywany jest darmowy program Android Studio, który udostępniany jest przez Google.

art

Jeśli chodzi o techniczne aspekty kursu, to stoją one na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie nagrane materiały się dobrej jakości. Elementy są dobrze widoczne na ekranie, a lektor mówi z odpowiednim tempem i bardzo wyraźnie. Na żadnym etapie nie miałem problemów ze zrozumieniem lekcji, co jest ogromną zaletą. Kilkukrotnie korzystałem już z podobnych materiałów na konkurencyjnych platformach, także angielskojęzycznych i nie wszystko było idealne. Widać, że Eduweb zadbał o to, aby każdy uczestnik kursu czuł się w pełni komfortowo i z przyjemnością uczestniczył w kolejnych lekcjach. Może się to wydawać drobnostką, ale w moim odczuciu jest niezwykle ważne i znacząco wpływa na odbiór.

Każdy materiał wideo ładował się błyskawicznie i nie miałem problemów z buforowaniem się materiału. Całość działa szybko i stabilnie. W przypadku chęci pobrania kursu do pamięci komputera, pliki zajmują ponad 5 GB miejsca. Nie ma czemu się dziwić – to w końcu 12 godzin wideo oraz sporo materiałów dodatkowych.

Jeśli bylibyście zainteresowani kupnem kursu, to specjalnie dla czytelników bloga Appki.com.pl przygotowany został kod rabatowy, który uprawnia do 10% zniżki. Jest on ważny do dnia 4.11. W polu „Chcę zrealizować Kartę Podarunkową” wystarczy tylko wpisać kod: APPKI

Kurs dostępny jest pod adresem: http://eduweb.pl/player/programowanie-android-techniki-zaawansowane

A dla tych , którzy chcieliby programować na urządzenia mobilne, Eduweb.pl przygotował całe ścieżki kursów online o tej tematyce: http://eduweb.pl/wyszukiwarka#kategorie=mobilne&dlugosc=6&sort=Id&wideo=all

Tekst powstał przy współpracy z platformą Eduweb.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
remekPL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
remekPL
Gość
remekPL

W 100% zgadzam się z Twoim artykułem. Eduweb jest rzetelną firmą, która zna zapotrzebowania klienta. Wie, że nie zadowolimy się byle czym i według mnie stara się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę. Myślałeś może o zrecenzowaniu jakiegoś bootcampu?