Evomail to piękna, darmowa aplikacja mailowa na Androida

Aplikacja Evomail

Wczoraj w sklepie Google Play zadebiutowała aplikacja Evomail. Jak sama nazwa wskazuje – jest to program do obsługi kont mailowych. Na zrzutach ekranu prezentuje się ona naprawdę dobrze, więc postanowiłem ją sprawdzić. Nie zawiodłem się. Aplikacja Evomail jest po prostu piękna.

Aplikacja na ten moment pozwala na skonfigurowanie skrzynki pocztowej Gmail, Yahoo, iCloud, AOL, GMX, Fastmail, Yandex oraz każdej innej, która korzysta z protokołu IMAP. Bez problemu skonfigurujemy też pocztę z WP, Onetu lub Interii. Niestety, na ten moment Evomail nie obsługuje standardu POP3, ale twórcy programu obiecują, że zostanie ona dodana w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jeśli chodzi o samą aplikację, to jej layout jest bardzo oszczędny i prosty, ale przez to niezwykle piękny. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i niezwykle czytelny. Na liście maili widzimy nie tylko nadawcę wiadomości, temat i datę otrzymania informacji, ale także początek tekstu oraz ewentualne zdjęcie użytkownika z konta Google.

Aplikacja Evomail pozwala też na prostą obsługę gestami. I tak na przykład przesunięcie wiadomości z poziomu listy w lewo od razu ją usuwa, a w prawo przenosi do archiwum. Jeśli już wejdziemy w samego maila, to przesuwając go w lewo od razu przechodzimy do odpowiadania na tą konkretną wiadomość. Jeśli chcemy odpowiedzieć wszystkim użytkownikom, a nie tylko nadawcy, to wystarczy przytrzymać dłużej przycisk lekko zaokrąglonej strzałki. Najważniejsze maila możemy też oznaczać. W skrócie – aplikacja Evomail ma wszystkie te funkcje, jakie powinien mieć program do obsługi kont pocztowych.

Evomail to moim zdaniem jedna z najlepszych aplikacji pocztowych na Androida. Nie zastąpię nią Gmaila, ale z całą pewnością będę jej używał do obsługi pozostałych kont, np. właśnie na Wirtualnej Polsce lub innych serwisach (troszkę tych kont się uzbierało).

Co najważniejsze – Evomail jest darmowa, więc czym prędzej pobierajcie ją z Google Play. Polecam!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o