Poznajcie Bear Winter – bardzo wciągającą grę logiczną z surviwalowym zabarwieniem

Według kalendarza mamy co prawda zimę, jednak złośliwi i spostrzegawczy powiedzą zapewne, że pogoda za oknem w ogóle na to nie wskazuje. I będą mieli rację. W związku z tym zapraszam was do poznania nowej gry typu match-3, dzięki której błyskawicznie przeniesiemy się do bardzo mroźnej krainy. Zapraszam was na polowanie!

Bear Winter, bo właśnie tej produkcji przyjrzymy się tekście, jest doskonałym przykładem na to, że grę typu „połącz-co-najmniej-trzy” śmiało zestawić można z iście survivalowym aspektem rozgrywki. W tym konkretnym przypadku będziemy musieli przetrwać na polowaniu, na którym to głównym celem sterowanego przez nas myśliwego będą niedźwiedzie polarne. Naszym zadaniem będzie oczywiście przetrwanie w niekorzystnych warunkach jak najdłużej, a pomogą nam w tym przedmioty, które zbierać będziemy w trakcie rozgrywki – mowa naturalnie o strzałach, ale także o żołędziach oraz ogniu.

Z racji tego, że Bear Winter jest grą logiczną, każdy kolejny ruch będziemy musieli bardzo dokładnie przemyśleć oraz przewidzieć jego skutki. Głównym obszarem ekranu gry, który będzie nas interesował, jest siatka 3×3 i to właśnie w niej możliwe będą nasze kolejne działania i „wykreślania”. Niedźwiedzie padną naszą ofiarą tylko wtedy, gdy połączymy ze sobą trzy zwierzaki w jednej linii – pionowej, poziomej lub skośnej. To samo tyczy się ognia, żołędzi oraz strzał. Zdobyty płomień pozwoli nam dłużej przeżyć na silnym mrozie, żołędzie pomogą nie umrzeć z głodu, a strzały umożliwią lepszą obronę przed niedźwiedziami. Odpowiednia ich ilość w ekwipunku da nam możliwość zabicia wszystkich misiów znajdujących się w danym momencie w naszej siatce.

Należy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że każdy ruch wykonany w grze zabiera nam jeden płomyk, a gdy ich ilość spadnie do zera to po prostu zamarzniemy i gra dobiegnie końca. Podobnie stanie się również w momencie, kiedy zaznaczymy palcem linię, w której znajdzie się tylko jeden lub dwa niedźwiedzie. W Bear Winter płynie również czas, dlatego też po każdym ciężkim polowaniu nasz myśliwy będzie musiał udać się na spoczynek, a do naszej rozgrywki doliczony zostanie kolejny dzień.

Gra jest naprawdę bardzo wciągająca i stanowi dla nas dobrą odskocznię od popularnych gier akcji. W zasadzie to chyba każda gra typu match-3 ma w sobie coś, co nie pozwala tak szybko się od niej oderwać. W Bear Winter nie znajdziemy zjawiskowych efektów wizualnych oraz wgniatającej w fotel muzyki, a grafika nawiązuje raczej do stylu retro. Jeśli tylko macie ochotę na bardzo ciekawą aplikację, będącą połączeniem gry surviwalowej z typem „połącz-co-najmniej-trzy”, to linki do jej pobrania znajdziecie poniżej.

Gra Bear Winter jest dostępna na Androida oraz iOS:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o