Aplikacja dnia: CamScanner – świetny sposób na zapisanie dokumentów i paragonów

W dzisiejszej aplikacji dnia zdecydowałem się postawić na użyteczność. Po Next Screen Locker i Forza, przyszedł czas na appkę, która naprawdę może w niektórych sytuacjach uratować życie. A tą aplikację jest CamScanner. To idealnie narzędzie do przechowywania ważnych dokumentów, rachunków i paragonów, które po czasie potrafią wyblaknąć, a przecież są potrzebne np. przy zgłaszaniu czegoś na gwarancji. Dlatego warto mieć CamScanner na swoim telefonie. Naprawdę się przydaje!

CamScanner to aplikacja, która pozwala nie tylko na przechowywanie ważnych dokumentów, czy też paragonów, ale także konwertowanie ich na pliki PDF. Zasada działania jest prosta. Najpierw kładziemy paragon na stole, a następnie robimy mu zdjęcie. Nie musi być ono zrobione równo z góry, chociaż oczywiście może. Po wykonaniu zdjęcia wyznaczamy w aplikacji, gdzie dokładnie znajdują się rogi kartki, a ta po chwili zrobi z fotki płaski dokument, który zostanie zapisany w pamięci oraz w chmurze. Przestrzeni nie ma dużo, bo zaledwie 400 MB, ale wystarczy to na sporo dokumentów, a poza tym wszystkie pliki możemy zapisywać np. w Dropboksie lub Dysku Google.

Każdy zapisany plik można dodatkowo opisać, dodać do niego notatki oraz nadać tytuł. Poza tym każdy można zamienić w plik PDF, czyli wszystkim znany i przez każdego obsługiwany standard. Plik PDF jest zapisywany w pamięci telefonu, ale można go także wysłać mailem, czy też zapisać we własnej chmurze. A jeśli chcemy komuś go udostępnić, to również dobrze możemy podać do niego link.

Każde zrobione zdjęcie możemy edytować, tak żeby napisy były jak najbardziej czytelne. W tym celu możemy ustawić takie parametry, jak chociażby kontrast lub jasność. Bardzo ważną i przydatną funkcją jest możliwość łączenia kilku plików w jednego PDF-a. Przyda się to szczególnie, gdy robimy zdjęcia kilku kartek jednego dokumentu i chcemy go mieć później w jednym pliku.

CamScanner to bardzo przydatna aplikacja. Jak już wspominałem – może się przydać przede wszystkim do szybkiego i łatwego zapisywania paragonów. Często są one potrzebne do uznania gwarancji, a w wydaniu papierowym potrafią szybko wyblaknąć. Dlatego też dobrą praktyką jest mieć ich kopię, którą w razie czego można wydrukować. CamScanner nada się do tego idealnie.

Aplikację CamScanner pobierzecie za darmo ze Sklepu Play lub iTunes App Store.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Michał Chęciński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał Chęciński
Gość
Michał Chęciński

Świetna aplikacja do zdjęć notatek. Jakość jak ze skanera.