Day of the Viking – cholernie trudna, ale jednocześnie wciągająca gra

Day of the Viking to gra, która zachwyciła mnie zanim jeszcze zadebiutowała w mobilnych marketach – Google Play oraz App Store. Na zapowiedziach wyglądała rewelacyjnie, zabawnie i niezwykle interesująco. Nawet trochę nie mogłem się doczekać jej premiery. Ta w końcu nastąpiła, więc musiałem zainstalować Day of the Viking na swoim smartfonie. Trochę już pograłem i kurde… ależ to jest trudna gra. Ale jednocześnie ma się ochotę próbować dalej.

Day of Vikings to trochę gra z gatunku „tower defense”, chociaż zdecydowanie bardziej wymagająca, bo nie polega tylko na stawianiu kolejnych żołnierzy, czy też wieżyczek strzelniczych, aby automatycznie strzelały do nadchodzących przeciwników. Tutaj jest zdecydowanie trudniej. Przede wszystkim dlatego, że sami musimy celować do tytułowych wikingów, czy to z łuku, jeśli znajdują się w zasięgu, czy też z katapulty w stylu Angry Birds. Szczególnie ten drugi sposób nie należy do najłatwiejszych.

day-of-the-viking-gra-mobilna (6)

Gra polega na tym, aby obronić zamek, a w sumie to księżniczkę znajdującą się na wieży, przed nadciągającymi wikingami. No i właśnie w tym celu strzelamy do nich z łuku lub katapulty. Co jakiś czas jeden z oponentów wyrzuca monetę, którą trzeba zebrać. Jednak nie jest to takie łatwe i nie wystarczy tylko kliknąć w pieniążek. Moneta musi zostać zebrana przez naszego wojaka, więc ten musi przebiec odpowiedni dystans i po drodze nie może spotkać żadnego wikinga, inaczej zawróci na swoje miejsce i moneta po czasie przepadnie.day-of-the-viking-gra-mobilna (2)

Przy okazji każdej planszy mamy też do wykonania zadania. Każde z nich to 1 gwiazdka do końcowego wyniku. Są to np. ukończyć plansze bez żadnych obrażeń dla naszego zamku, zabić trzech wikingów jednym kamieniem, nie korzystać na danym poziomie z łuków itd. Już na początkowych planszach nie jest to zadanie łatwe i sam mam problem z uzyskaniem wyników 3 gwiazdek. Na razie na większości poziomów mam albo 1 albo ewentualnie 2 gwiazdki. Co więcej, już na jednej z pierwszych plansz wikingowie przechwycili moją księżniczkę. Pamiętacie jakąś grę mobilną, która już na samym początku była tak trudna? Zazwyczaj pierwsze plansze można przechodzić niemal z zamkniętymi oczami.

day-of-the-viking-gra-mobilna (8)

Na początek radzę się nauczyć gry obiema dłońmi, aby jedną celować  w przeciwników z łuku (tutaj na szczęście wystarczy tylko wskazać oponenta, a łucznik sam strzeli), a drugą naciągać katapultę i z prędkością karabinu wyrzucać kolejne kamienne kule. Oczywiście nie możemy walić tak bez przerwy, ponieważ nasi żołnierze potrzebują czasu na przeładowanie. Na szczęście z czasem dokupujemy kolejnych wojaków, dzięki czemu ulepszamy nasz arsenał lub zdobywamy ulepszenia, jak chociażby podwójne strzały. Uwierzcie mi jednak, że czasami nawet to nie wystarczy i wykonanie wszystkich zadań wymaga nie lada refleksu, celności i szczęścia.

day-of-the-viking-gra-mobilna (11)

Plansz jest naprawdę sporo, więc zabawy będzie co niemiara, a jeśli jeszcze postawicie sobie za cel ukończenie wszystkich z wynikiem 3 gwiazdek, to pewnie będziecie na to potrzebować kilku tygodni. Day of the Viking przy tym wszystkim wygląda świetnie – grafika jest przyjemna dla oka i kolorowa, a postacie zabawne, co tylko poprawia wrażenia płynące z rozgrywki.

Day of the Viking jest grą darmową, którą możecie pobrać zarówno ze Sklepu Google Play (Androida), jak i Apple App Store (iOS). Nie brakuje mikropłatności, ale póki co w żaden sposób nie przeszkadza do w graniu. Od czasu do czasu pojawiają się także reklamy lub krótkie, 15-sekundowe filmiki, ale przynajmniej dostajemy za nie ulepszenia w grze, także coś z tego mamy.

Pobierz Day of the Viking:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o