Defend Your Life – tower defense inny niż wszystkie

W sklepach z grami mobilnymi znajduje się już wiele mniej lub bardziej udanych gier z gatunku tower defense. Ten typ rozgrywki nie odznacza się przecież niczym szczególnym, dlatego niektórych może zastanawiać, dlaczego deweloperzy w dalszym ciągu interesują się takimi aplikacjami. Jestem pewien, że każdy z was miał już do czynienia z tym gatunkiem gier mobilnych, jednak dzisiaj chciałbym przybliżyć wam produkcję, która jest zdecydowanie inna niż wszystkie.

Dlaczego powinniście zatem zwrócić uwagę na Defend Your Life? Otóż sama rozgrywka ma miejsce w ludzkim organizmie, a naszym celem jest jego obrona poprzez eliminowanie ogromnej liczby bakterii i wirusów, które mają za zadanie pokonać układ immunologiczny ciała głównego bohatera. Gracz ma oczywiście do dyspozycji dzielnych wojowników i obrońców zdrowia, a także różnorodne budynki i wieże, które musimy wznosić w odpowiednich miejscach oraz ulepszać po to, aby móc śmiało stawić czoła coraz groźniejszym wirusom, chcącym siać spustoszenie w organizmie. Oczywiście wzmacniać możemy także wojsko oraz używać specjalnych mocy, które sprawią, że walka z wrogiem stanie się bardziej efektywna.

defend-your-life-2

Akcja toczy się w 17 różnych częściach ludzkiego ciała, do których należą między innymi aorta, wyrostek robaczkowy, żołądek oraz mózg. Sam organizm będzie chciało infekować aż 27 rodzajów bakterii i wirusów – na początku będą to całkiem niepozorne i niegroźne zarazki, jednak trzeba mieć na uwadze, że ostatnim wrogiem do pokonania w Defend Your Life będzie nowotwór. Każdy z budynków, jakie zdecydujemy się wnieść, ulepszyć będziemy mogli cztery razy. Wraz z kolejnymi poziomami zdobywać będziemy również bonusy oraz power-up’y, które będą nam pomagały w dalszej rozgrywce.

W głównym menu umieszczono także encyklopedię, za pomocą której będziemy mogli dokonać przeglądu wszystkich spotykanych w grze drobnoustrojów oraz zapoznać się z ich krótką charakterystyką. Muszę poza tym przyznać, że grafika w Defend Your Life jest bardzo przyjemna dla oka, a całość okrasza niezła ścieżka dźwiękowa. Mogę tę grę zdecydowanie polecić najmłodszym, które oprócz świetnej rozgrywki otrzymają również całkiem przyjemną lekcję biologii, dzięki której utrwalą sobie, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie. Defend Your Life śmiało mogą pobierać i instalować również te osoby, które znudzone są już oklepanymi sceneriami gier z gatunku tower defense.

defend-your-life-3

Co jednak rozczarowujące, w tej grze będziemy mieli do czynienia z długim czasem oczekiwania na załadowanie kolejnych etapów oraz na powrót do menu głównego, co po pewnym czasie może zacząć denerwować. Nad tym aspektem aplikacji twórcy będą musieli jeszcze nieco popracować. Miejcie również na uwadze fakt, że gra zajmuje całkiem sporo miejsca, dlatego też zalecam pobierać ją jedynie w momencie podłączenia do sieci WiFi. Grę pobierzecie zupełnie za darmo, jednak musicie liczyć się z obecnością mikropłatności.

Grę Defend Your Life możecie pobrać w wersji na systemy Android, Apple iOS oraz Windows Phone:

google_play

apple_store

windows-phone-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o