Dragons: Rise of Berk, smoki nie tylko w GoT – recenzja Appki.com.pl

Przeglądając Sklep Play w poszukiwaniu nowych gier oraz aplikacji dostajemy propozycje specjalnie wybrane dla nas spośród podobnych do tych, które mamy już zainstalowane. W ten właśnie sposób wpadła w moje ręce ta pozycja. Jedną z kategorii jaką nam proponuje Sklep Play są gry filmowe. Wypuszczane są one często podczas premier ich kinowych odpowiedników. Możemy wybierać z takich jak np. Gravity: Don’t let go, The Hunger Games Adventures, RoboCop lub opisywaną przeze mnie Dragons: Rise of Berk oraz wiele, wiele innych.

Rozgrywka

Aby rozpocząć grę musicie mieć dostęp do Internetu. Polecam zabawę przez WiFi, ponieważ od czasu do czasu gra lubi zrobić nam psikusa i przy włączaniu ściąga dodatkowe pliki.

Zaczynając zabawę mamy do dyspozycji jednego smoka. Jest nim Toothless. Ma on zdolność poszukiwania innych smoków. Poszukiwania takie mogą trwać od jednej minuty aż do 3 godzin i więcej. Niestety, nie wszystkie poszukiwania kończą się odnalezieniem zwierzaka. W nagrodę pocieszenia dostajemy spore ilości surowców. Kolejne ze smoków potrafią zbierać drewno lub ryby. Każdego można karmić oraz trenować, dzięki czemu zwiększamy ich efektywność. Smoki, w ich naturalnych środowiskach, możemy umieszczać na wyspie tam, gdzie nam się podoba, jednak ilość miejsca jest ograniczona. Co z tym fantem zrobić? Otóż po osiągnięciu kolejnych poziomów możemy zakupić dodatkowe pobliskie wyspy w zamian za nasze surowce.

Wolne rozwijanie miasteczka może znudzić, więc dla niecierpliwych istnieje możliwość mikropłatności. W sklepie można zakupić zielone monety, w zamian za które dostajemy ryby oraz drewno albo np. przyspieszyć trening smoka lub skrócić czas oczekiwania na kolejny gatunek. Nie martwcie się, monety zdobyć można również w nagrodę za wykonywanie różnych zadań podczas rozgrywki.

Sterowanie

Nie wymaga od gracza zbyt wielkich umiejętności. Ten kto potrafi dotykać palcem ekranu z pewnością sobie poradzi z grą Dragons: Rise of Berk.

Wygląd i oprawa muzyczna

Jeśli lubicie dużą liczbę kolorów nie zawiedziecie się. Ilość barw jest przeogromna. Co do muzyki: zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie, że jesteście w nabrzeżnym miasteczku, a nad waszymi głowami latają smoki. Jaką muzykę słyszycie? Dokładnie taką, jak w tej grze.

Podsumowanie

Niestety, dla mojego telefonu (HTC Desire 610) gra jest bardzo wymagająca. Smartfon bardzo się grzeje i szybko muszę go ładować. Dragons: Rise of Berk jest grą taką, jak wiele innych. Być może jest bardziej kolorowa niż inne, być może trudniejsza. Ja lubię spędzać wiele godzin przy tego typu tytułach, więc nie jestem w żaden sposób zawiedziona. Gra dostępna jest dla systemu Android oraz iOS. Co zabawniejsze w Sklepie WP dostępny jest poradnik, jednak samej gry nie udostępniono. Dla tych, którym spodoba się ta pozycja mogę zaproponować inną, a mianowicie School of Dragons.

Grę możecie pobrać ze Sklepu Google Play. Dodatkowo udostępniamy wam kod QR, który również przekieruje was do Sklepu Play.

Rise of Berk Android Dla osób posiadających urządzenia od Apple’a 20140629234254

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o