Drupe – z tą aplikacją kontakty masz zawsze pod ręką

Smartfony służą nam przede wszystkim do kontaktowania się z innymi osobami i w tej kwestii spisują się znakomicie – skupiają wokół siebie wykorzystywane przez nas aplikacje, dzięki czemu w łatwy sposób możemy nawiązać kontakt z naszymi znajomymi. Mnogość usług do komunikowania się nastręcza nierzadko wiele trudności w zarządzaniu nimi, dlatego też w dniu dzisiejszym chciałem zaprezentować wam świetną aplikację Drupe.

Piękno tkwi w prostocie – najpewniej właśnie taka myśl przyświecała twórcom tej genialnej aplikacji. Jej głównym zadaniem jest skupianie w jednym miejscu wszystkich naszych kontaktów oraz aplikacji do komunikowania się z innymi. Co ciekawe, aplikację Drupe możemy mieć cały czas pod ręką, niezależnie od aktualnie uruchomionej gry czy przeglądarki internetowej. Pomyślicie zapewne, że jest to rozwiązania dość denerwujące i inwazyjne. Nic bardziej mylnego!

drupe-5

Szybki dostęp do aplikacji uzyskujemy dzięki czterem małym kropeczkom, które domyślnie znajdują się na samym środku lewej krawędzi ekranu naszego smartfona. Po przeciągnięciu ich w stronę przeciwległego boku uzyskujemy pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności.  W tym momencie naszym oczom ukazują się dwie kolumny ikon – po lewej stronie ujrzymy zapisane na naszym urządzeniu kontakty (domyślnie są to osoby, z którymi komunikujemy się najczęściej), a po prawej zestaw usług oraz aplikacji, za pośrednictwem których możemy się z danymi osobami skontaktować. Jedynym, co musimy zrobić, aby wywołać interakcję z konkretną osobą, to przeciągnięcie pływającego bąbelka w stronę interesującej nas aplikacji, a sam program zrobi wszystko za nas.

Drupe zintegrowany jest ze wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami, takimi jak na przykład WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Tango, Voxer, Hangout, Viber oraz GO SMS. Oczywiście możemy skorzystać także z domyślnego, systemowego programu do obsługi wiadomości tekstowych oraz, naturalnie, po prostu do kogoś zadzwonić. W głównym oknie aplikacji możemy dowolnie zmieniać kolejność pozycji oraz ilość wykorzystywanych przez nas usług, dostępna jest także wyszukiwarka pozostałych kontaktów oraz szybki dostęp do ustawień aplikacji.

Te ostatnie nie są zbyt zaawansowane, jednak w przypadku Drupe nie trzeba tak naprawdę wiele zmieniać. Możemy na przykład dostosować do własnych upodobań schemat kolorów oraz sposób prezentowania skrótu do kontaktów na ekranie blokady. Z pewnej zmiany ucieszą się zapewne również osoby leworęczne, gdyż twórcy aplikacji pomyśleli także o dostosowaniu interfejsu dla ich wygody. Warto wspomnieć także o dolnej belce programu, która umożliwia dostęp do Dialera, dzięki któremu będziemy mogli w prosty sposób wybrać numer osoby, która nie widnieje w naszym spisie kontaktów.

Aplikacja Drupe przypadła mi oczywiście do gustu i bardzo zachęcam was do przetestowania jej na waszych urządzeniach. Początkowo obawiałem się, że będzie mi ona przeszkadzała w jakiś sposób w codziennym użytkowaniu telefonu, jednak szybko przyzwyczaiłem się do czterech kropek w lewej części ekranu mojego smartfona i doceniłem jej ogromną funkcjonalność. Na plus zaliczyłbym także świetny, minimalistyczny wygląd oraz dużą płynność działania oraz animacji. Jeśli tylko posiadacie telefon pracujący pod kontrolą Androida, to koniecznie wypróbujcie Drupe do szybszego i znacznie łatwiejszego komunikowania się z przyjaciółmi. Aplikację pobierzecie za darmo ze Sklepu Google Play.

google_play

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiPoland . Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Poland .
Gość
Poland .

Witam.
Nie zbyt rozumię sytuację, ale nie mogę znaleźć Drupe w Google play, próbowałem też w innych marketach i nic. Aplikacja wydaje się być ciekawa, ale gdzie ona jest?? ;-)

Damian Jaroszewski
Gość

No właśnie miałem o tym pisać. Jak aplikacja nie jest zgodna z danym urządzeniem, to wyszukiwarka jej nie pokazuje. A na przyszłość, to pod tekstami dajemy linki do aplikacji (obrazek „Get it on Google Play”)