Google Play 4.0.25 – pierwsze wrażenia

Pobrałem najnowszą wersję Google Play, oznaczoną liczbami 4.0.25. Chwilę z niej korzystałem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Do kilku rzeczy trzeba będzie się przyzwyczaić, ale generalnie jest OK.

Zacznijmy od samego wyglądu, bo ten zmienił się dość mocno. Wcześniej, po włączeniu sklepu, naszym oczom ukazywały się sporych rozmiarów kafelki: gry, warto zobaczyć, nasz wybór i centralnie, na samej górze – wybrana aplikacja. Obraz można było przesunąć, aby przejść do kategorii najlepszych aplikacji płatnych i bezpłatnych. Tam z kolei widzieliśmy dwie kolumny z ikonkami, nazwami appek, ich ewentualną ceną i oceną gwiazdkową. Teraz jest nieco inaczej. Po uruchomieniu Google Play 4.0.25 zobaczymy od razu kategorię z najlepszymi aplikacjami płatnymi. To pierwsza zmiana.

Druga dotyczy już samego listingu. Kafelki poszczególnych aplikacji są teraz większe. Zajmują całą szerokość ekranu w widoku pionowym lub dwie kolumny w widoku poziomym. Ich ikony są większe. Poza tym ciągle widać nazwę, cenę oraz ocenę gwiazdkową. Doszły natomiast trzy małe kropki, które odpowiadają za uruchomienie opcji. Pojawiają się one przy każdej aplikacji i pozwalają na jej zakup lub zainstalowanie (w zależności czy jest płatna, czy darmowa) oraz dodanie do listy życzeń.

Początkowo byłem nieco skołowany, ponieważ nie mogłem znaleźć zakładki z grami. Wcześniej była ona dostępna z poziomu głównego ekrany Google Play. Okazało się, że wystarczyło przejść na ekran po lewej, aby zobaczyć tam wszystkie kategorie, w tym także gry.

Generalnie nowe Google Play jest ładniejsze i zdecydowanie bardziej odpowiada aktualnym trendom. Wszystko jest większe i bardziej czytelne. Moim zdaniem to dobry ruch ze strony Google. Oszczędny design bardzo mi się podoba. A jakie są wasze pierwsze wrażenia? Czekam na komentarze! Poniżej galeria z moimi własnymi screenami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o