Head Soccer La Liga – nietypowa gra piłkarska na Androida oraz iOS

Ronaldo czy Messi? To pytanie elektryzuje chyba wszystkich miłośników piłki kopanej na całym świecie. Poznajcie więc grę, dzięki której będziecie mogli na własnym urządzeniu mobilnym rozstrzygnąć tę zaciętą rywalizację. Head Soccer La Liga opiera się na bardzo prostym mechanizmie, który sprawia jednak, że spędzimy nad tą grą bardzo dużo czasu. Czy gra jest zatem pozbawiona wad? Sprawdźmy to!

Głównym założeniem tej gry jest oczywiście piłkarska rywalizacja, jednak nieco inna od tych, które oferują najpopularniejsze aplikacje dotykające tematu piłki nożnej. Head Soccer La Liga polega jednak na współzawodnictwie w systemie „jeden na jednego” na niewielkim boisku z – rzecz jasna – dwiema bramkami. Jak to w piłce nożnej bywa – wygrywa ten zawodnik, który strzeli drugiemu więcej bramek. Swoją przygodę będziemy mogli rozpocząć każdym zawodnikiem z każdej drużyny, która w sezonie 2014/2015 występuje w rozgrywkach hiszpańskiej La Liga, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w tym kraju.

head-soccer-la-liga-2

Sterowanie jest dziecinnie proste. W lewym dolnym rogu umieszczono strzałki, dzięki którym możemy poruszać naszym zawodnikiem w dwóch kierunkach. W prawym zaś do dyspozycji gracza dano trzy klawisze, które odpowiadają za strzelanie, skakanie oraz tzw. „Power-Up’y” (dostępne w określonych odstępach czasu), które są po prostu efektownymi, specjalnymi strzałami, których zadaniem jest osłupienie przeciwnika i skierowanie futbolówki do siatki.

Gra ma cztery tryby rozgrywki – mecz towarzyski, puchar, rozgrywki ligowe oraz wyzwanie, które polega na pobijaniu serii zwycięstw. W każdym z tych trybów wybieramy oczywiście swoją ulubioną drużynę oraz zawodnika, który będzie ją w danych rozgrywkach reprezentował. Wygrywanie kolejnych pojedynków wiązać się będzie ze zdobywaniem wirtualnej gotówki, którą będziemy mogli przeznaczyć na ulepszenie umiejętności naszych piłkarzy. Usprawnieniu poddać możemy ich szybkość, strzał, wyskok oraz wspomniany wcześniej „Power-Up”, a konkretniej zredukujemy czas między jego kolejnymi aktywacjami.

head-soccer-la-liga-3

Jak widzicie, założenia gry są bardzo proste. Szkoda jednak, że producenci aplikacji nie umożliwili graczom wykonywania bardziej skomplikowanych zagrań i wyszukanych rozwiązań akcji. W grze znajdziecie ponadto mikropłatności oraz sporo reklam, jednak jest dostępna do pobrania całkowicie za darmo. Head Soccer La Liga ma przyjemną dla oka oprawę graficzną i naprawdę nieźle odwzorowane postaci. Jestem pewien, że wszyscy kibice piłkarscy spędzą z tą grą dużo czasu, bo pomimo prostej rozgrywki jest naprawdę wciągająca.

Gra Head Soccer La Liga jest dostępna na Androida oraz Apple iOS:

apple_store

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o