Hexlock – proste, ale użyteczne narzędzie do blokowania aplikacji

Każdy z nas ceni sobie prywatność i dokłada wszelkich starań, aby pewne pliki i programy znajdujące się na smartfonie czy tablecie nigdy nie trafiły w niepowołane ręce. W sklepie Google Play znajdziemy wiele pozycji, które ochronią wrażliwe dane przed nieuprawnionym dostępem, jednak dzisiaj chcę przedstawić wam niezwykle proste, ale też bardzo ładne i funkcjonalne narzędzie do blokowania aplikacji na naszym urządzeniu.

Jeśli oprócz bezpieczeństwa cenicie sobie także stylowy, minimalistyczny i bardzo estetyczny interfejs aplikacji mobilnych, to Hexlock jest programem, który z całą pewnością przypadnie wam do gustu. Co warto zaznaczyć, jego obsługa jest bajecznie prosta, a funkcje w nim zawarte ograniczają się w zasadzie do tych najbardziej podstawowych, których moglibyśmy się spodziewać po tego typu rozwiązaniach. Już w chwili pierwszego uruchomienia aplikacji jesteśmy proszeni o zdefiniowanie kodu PIN lub wzoru bezpieczeństwa, na którym opierać się będzie owe blokowanie dostępu do konkretnych aplikacji.

Bardzo ciekawą opcją w Hexlock jest możliwość zdefiniowania trybów blokowania aplikacji w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. Dla przykładu – możemy stworzyć profil blokady, jaki będzie chronił nasze urządzenia w trakcie przebywania w miejscu pracy, szkole czy też na uczelni. Po powrocie do domu bez żadnego problemu przełączymy się w tryb domowy, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się, że dzieci dostaną się do YouTube’a czy też do aplikacji mobilnej naszego banku. Co ciekawe, Hexlock daje także możliwość automatycznego przełączania trybów w zależności od sieci WiFi, z jaką łączy się nasze urządzenie, a także natychmiastowego blokowania nowo zainstalowanych programów. Twórcy aplikacji pomyśleli także o spryciarzach, którzy chcieliby ją w jakiś sposób przechytrzyć poprzez jej odinstalowanie. Takie zabezpieczenie również istnieje i obsługiwane jest poprzez zdefiniowany kod PIN lub wzorek. Bez uzyskania dostępu w ten sposób nie jesteśmy w stanie nawet wymusić zatrzymania aplikacji, ani przejść do ustawień.

Hexlock jest świetnym i funkcjonalnym narzędziem dla osób dbających o bezpieczeństwo swoich aplikacji, które zwracają także uwagę na prostą obsługę i intuicyjny interfejs. Aplikacja wygląda do tego wszystkiego naprawdę znakomicie i okraszona jest stylowymi animacjami. Hexlock pobierzecie zupełnie za darmo ze sklepu Google Play.

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o