Przedstawiam Jelly Jump – grę, która pochłonie wasz wolny czas

Jeśli macie już dość świątecznych porządków, bądź po prostu udało się wam wszystko wysprzątać, to chciałbym zaprezentować wam świetną grę, która z całą pewnością wciągnie was na bardzo długo. Jest to produkcja jednego z najpopularniejszych studiów tworzących gry mobilne, w której wcielimy się w skaczącą galaretkę. Brzmi niepozornie? Może i tak, jednak Jelly Jump mimo prostej formuły jest w stanie skraść wiele minut waszego wolnego czasu.

Jeśli jesteście fanami produkcji studia Ketchapp, to możecie być pewni, że instalując Jelly Jump się nie zawiedziecie. Gra tuż po włączeniu wita nas subtelną muzyczką i genialną wprost trójwymiarową grafiką, która cieszy oko w trakcie całej rozgrywki i praktycznie się nie nudzi. Opisywana gra, jak wspomniałem wcześniej, charakteryzuje się bardzo prostym modelem rozgrywki, a do sterowania naszą galaretką potrzebować będziemy jedynie jednego palca, którym w odpowiednim czasie będziemy musieli stukać w ekran naszego smartfona lub tabletu.

Głównym naszym zadaniem będzie przeprowadzenie naszego „bohatera” w jak najwyższe partie planszy poprzez klikanie w ekran w momencie odpowiednim do tego, by wspiąć się na platformę powyżej. Elementy te wysuwają się równocześnie z lewej i prawej strony ekranu, dlatego też nasza galaretka będzie musiała idealnie zmieścić się w luce, jaka zostanie między nimi utworzona. Musimy ponadto mieć stale na uwadze, że kierowany przez nasz kształt nie jest odporny na ściskanie, dlatego też będzie się on musiał dokładnie prześlizgnąć między zbliżającymi się częściami platformy. Czas na naszą reakcję jest oczywiście ograniczony za sprawą śmiercionośnej dla naszej galaretki czarnej cieszy, której poziom stale się podnosi. Naszym zadaniem jest naturalnie zdobycie jak największej ilości podestów, co bezpośrednio przekłada się na osiągnięcia punktowe, a dodatkowo twórcy Jelly Jump zamieścili w grze elementy specjalne w postaci kolorowych bąbelków, których odpowiednią ilość możemy następnie wymienić na zupełnie nowe kształty naszych galaretek. Sam proces tej wymiany jest zobrazowany za pomocą świetnej animacji, która w symboliczny sposób pokazuje, jak z uzbieranego materiału tworzy się nowa żelka.

Gra nie nudzi się także za sprawą zmiennej oprawy graficznej, a konkretnie kolorystyki, przez co nie będziemy mogli zarzucić, że produkcja ta jest pod tym względem monotonna. Każda kolejna rozgrywka jest bowiem różna od poprzedniej, co dodatkowo intensyfikuje nasze doznania estetyczne. Zdecydowanym minusem Jelly Jump są oczywiście wyskakujące co chwila reklamy, których możemy się jednak pozbyć przez uiszczenie stosownej opłaty. Jak zaznaczyłem wcześniej, ogromnymi zaletami gry są bardzo prosta rozgrywka, świetna oprawa graficzna oraz animacje, co zachęca nas do spędzania przy tej produkcji jak najwięcej czasu. Osobiście jestem ogromnym fanem tego typu gier, dlatego też jestem pewien, że Jelly Jump zagości na moim smartfonie bardzo długo. Grę pobierzecie zupełnie za darmo na urządzenia pracujące pod kontrolą Androida oraz Apple iOS.

google_play

apple_store

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o