Gramy w Marvel Future Fight, czyli świetne RPG w uniwersum superbohaterów

Marvel to w ostatnim czasie strasznie płodne studio. Nie tylko na światło dzienne wychodzą kolejne, notabene świetne filmy z superbohaterami w roli głównej, ale także mnóstwo pozycji pobocznych, jak chociażby bajek czy też gier mobilnych, nie wspominając już o tym, co najważniejsze, czyli komiksach i nadchodzącym, wielkim wydarzeniu. Kolejnym przejawem twórczości Marvela (poniekąd) jest gra Marvel Future Fight na Androida oraz iOS-a. Od razu napiszę, że warto w nią zagrać!

Ale o co chodzi w Marvel Future Fight?

W nadchodzącym filmie Avengers: Czas Ultrona przeciwko sztucznej inteligencji będzie walczyć zaledwie kilku bohaterów z uniwersum Marvela: Thor, Hulk, Iron-man, Black Widow, Hawkeye, Kapitan Ameryka i jeszcze kilku innych. W rzeczywistości, a może raczej w komiksach, przeciwko Ultronowi walczyli wszyscy bohaterowie, bowiem świat naprawdę stał u progu zagłady. Co więcej, niektórzy z nich polegli w tej bitwie. No to teraz wyobraźcie sobie świat, w którym zarówno bohaterowie, jak i złoczyńcy stają po jednej stronie barykady, aby zmierzyć się z niezwykle groźnym przeciwnikiem. No i właśnie takie mniej więcej jest Marvel Future Fight.

marvel-future-fight (7)

Gra jest przedstawicielem gatunku RPG. Zbieramy w niej swoją grupę bohaterów i ruszamy do walki przeciwko złu w postaci… no właśnie, bo nie do końca wiadomo. Fabuła w Marvel Future Fight jest dość ciekawa. Oto bowiem rozgrywka zaczyna się od tego, że umierający Nick Fury wysyła do przeszłości Jocastę (sztuczna inteligencja), aby ta ostrzegła Avengersów przez zbliżającym się niebezpieczeństwem. Oczywiście nie dowiadujemy się, o co konkretnie chodzi. Wiemy tylko, iż naszym zadaniem jest stworzenie jak najsilniejsze grupy herosów/złoczyńców, aby mogli oni przeciwstawić się nadchodzącej apokalipsie.

marvel-future-fight (3)

Jak się gra?

I tak na początek dostajemy trzech bohaterów: Black Widows, Iron-mana oraz Kapitana Amerykę i ruszamy nimi w kolejne misje. Naszym pierwszym przeciwnikiem jest Ultron. Na starcie mamy kilka poziomów do pokonania. Ot po prostu biegamy po planszy i naparzamy się z przeciwnikami. Każdy poziom kończy się walką z bossem. I tak aż dojdziemy do ostatniego poziomu i nie zmierzamy się z głównym oprawcą. Na ten moment mamy 8 rozdziałów, każdy podzielony na poziomy i konkretnych przeciwników.

marvel-future-fight (11)

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to jest ona bardzo przyjemna, a zarazem prosta. Do wyboru mamy dwa sposoby sterowania: 1-Touch oraz Pad. Pierwszy z nich jest „całkowicie dotykowy”, co oznacza iż musimy na ekranie wskazywać miejsce, w które ma się udać sterowana przez nas postać i tak samo musimy klikać w przeciwników, jeśli mają zostać zaatakowani. Drugi to po prostu wirtualny pad, stworzony na ekranie urządzenia mobilnego. Po lewej stronie mamy „gałkę” ruchu, a po prawej przyciski ataku – standardowego oraz ciosów specjalnych. Poza tym w każdej chwili możemy zmienić jednego z bohaterów na jeszcze dwóch dostępnych (na misję rusza zawsze 3-osobowa grupa, którą sami wybieramy spośród dostępnych postaci).

marvel-future-fight (13)

W sumie do wyboru jest aż 30 postaci, ale początkowo mamy dostęp tylko do 3. Znaleźć można tak standardowe osobistości, jak chociażby: Spider-Man, Thor, Loki, Hulk, czy też Vision, ale nie brakuje także Venoma, Kingpina, Punishera, Blade’a lub nawet Destroyera i Malekitha. Wybór jest ogromny. W późniejszym czasie możemy grać także Ultronem. Postacie możemy odblokowywać poprzez zdobywanie fragmentów ich metryki w trakcie wykonywania kolejnych misji lub dzięki płaceniu realną kasą, czyli tzw. mikropłatnościom.

marvel-future-fight (8)

Werdykt

Grać niestety nie da się bez końca, ponieważ w Marvel Future Fight mamy znany wszystkim doskonale system energii, którą zużywamy na każdą kolejną misję. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest bardzo przyjemna. Opowiadana historia jest ciekawa, a po każdej misji możemy przeczytać rozmowy bohaterów i śledzić rozwój wydarzeń. Do tego Future Fight dobrze się prezentuje. Warto spróbować.

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o