Mountain Goat Mountain – górskie wędrówki z sympatyczną bohaterką

Uzależnienia to aktualnie dość drażliwy temat. Muszę się wam jednak przyznać, że przez kilka ostatnich dni nie mogę oderwać się od pewnej gry, której bohaterką jest całkiem sympatyczna kozica górska. Twórcy aplikacji z firmy Zynga stworzyli świetnie wyglądającą i niesamowicie wciągającą grę mobilną, przy której spędzicie wiele godzin. Jestem tego pewien!

Mountain Goat Mountain jest grą, która łączy bardzo prosty model rozgrywki z bardzo dopracowaną i naprawdę genialnie wyglądającą grafiką. Ja sam zauroczyłem się tym kolorowym światem już w momencie pierwszego uruchomienia aplikacji. Więc o co chodzi z tą kozicą? Kozica jak to kozica – skacze po górach. Jak zapewne się domyślacie, naszym zadaniem w tej grze jest dojście najwyżej jak tylko potrafimy. Sprawa bynajmniej nie jest prosta. To oczywiste – im wyżej, tym trudniej. Sterowanie jest równie proste jak sama filozofia rozgrywki – wystarczy musnąć palcem w kierunku, w którym chcemy posłać naszą bohaterkę. Zaraz na początku wyświetli się krótka instrukcja dotycząca poruszaniem kozicą, jednak opanujecie to w ciągu kilku sekund.

W drodze na szczyt będziemy musieli poradzić sobie z różnymi przeciwnościami losu, które będą chciały zakończyć beztroski żywot naszego zwierzaka. Z góry toczyć się będą bowiem ogromne głazy oraz drzewa, przed którymi szybko będziemy musieli uciekać. Ucieczkę będziemy musieli planować ze szczególną rozwagą. Plansza bogata jest bowiem w różnego rodzaju wodospady oraz niewielkie akweny wodne, w których kąpiel naszej kozicy może okazać się kąpielą ostatnią. W wyższych partiach góry możemy trafić również na burzowe chmury posyłające w naszym kierunku pioruny, których także powinniśmy unikać, jeśli nie chcemy zamienić naszej towarzyszki w pieczeń i przerwać zarazem naszego boju o jak najwyższy wynik punktowy, który w przypadku Mountain Goat Mountain wyrażany jest naturalnie w metrach. Co ważne, kozica może także umrzeć z głodu, a jednym z naszych zadań jest nakarmienie jej w momencie, gdy będzie brakować jej pokarmu. W górach jest go pod dostatkiem, dlatego też w niektórych miejscach znajdziemy kępki trawy, która może okazać się zbawienna w krytycznym dla zwierzęcia momencie. Gdzieniegdzie natrafić możemy na elementy wystrzeliwujące nas kilka metrów wyżej. Warto korzystać z tych dobrodziejstw – wtedy szybciej osiągniemy wymarzoną wysokość.

W trakcie rozgrywki zbieramy oczywiście monety, których odpowiednia liczba umożliwi nam odblokowanie innych kozic. Albo inaczej – kozic z innymi stylówkami. I tak, możemy trafić na kozicę w szykownym kowbojskim kapeluszu oraz w okularach wirtualnej rzeczywistości. Wiąże się to również z odblokowaniem innych plansz, które skutkują poznaniem innych przeszkód oraz wyzwań, a także zupełnie nowych doznań płynących z dopracowanej grafiki. Każda ze scenerii wygląda naprawdę znakomicie, co dodatkowo motywuje nas do odblokowywania kolejnych. Rozgrywce towarzyszy sielankowa muzyczka oraz naprawdę niezłe efekty dźwiękowe. Co ważne, gra nie bombarduje nas reklamami jak inne tego typu produkcje, przez co szybko się do niej nie zniechęcimy. Dostępne są także mikropłatności, ale miejcie na uwadze, że nie są konieczne, aby czerpać garściami z gry Mountain Goat Mountain. Już teraz serdecznie zapraszam was do pobrania gry ze sklepu Google Play oraz App Store, a ja… wracam do mojej kozicy!

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o