Prezi trafia wreszcie na Androida, jednak nie oferuje niczego szczególnego

PowerPoint od Microsoftu, którego obsługi jesteśmy uczeni w zasadzie już od szkoły podstawowej, odchodzi powoli do lamusa. Oprogramowanie to wypierane jest przez produkcje alternatywne, które dodatkowo o wiele lepiej wyglądają oraz oferują ciekawsze funkcje. Zalicza się do nich również popularne ostatnio Prezi, które trafiło właśnie do sklepu Google Play. Co tak naprawdę oferuje aplikacja?

Jeśli mam gdzieś okazję oglądać prezentacje multimedialne, to zauważam, że coraz więcej z nich wykonywanych jest przy użyciu oprogramowania Prezi, którego niewątpliwą zaletą jest to, iż oferowane jest także w modelu chmury obliczeniowej, przez co możemy tworzyć nasze projekty przy użyciu zwykłej przeglądarki internetowej. Od teraz, wykonane przez nas prezentacje możemy przeglądać dzięki aplikacji Prezi, którą zainstalować możemy również na urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

prezi-2

Tak jak sugeruje tytuł tego tekstu, wspomniana aplikacja nie oferuje żadnych nadzwyczajnych funkcji. Możemy za jej pośrednictwem przeglądać oraz demonstrować wykonane uprzednio na naszym komputerze prezentacje w każdym tak naprawdę miejscu. Bynajmniej nie musimy być w tym celu podłączeni do Internetu, gdyż program oferuje także tryb offline, który pozwala oczywiście na odtworzenie tylko tych prezentacji, które zostały wcześniej za pośrednictwem Prezi wczytane do naszego smartfona czy tabletu. I tutaj płynnie przechodzimy do głównej wady tej aplikacji – nie mamy niestety możliwości edycji naszych dzieł – tę możemy przeprowadzić po staremu, przy użyciu komputera. W chwili obecnej edytowanie dostępne jest tylko i wyłącznie w aplikacji Prezi dla iPad’ów i nie ma razie żadnej nadziei na zmiany w tym aspekcie.

prezi-3

Aplikacja oferuje możliwość przeglądania oraz prezentowania nie tylko naszych własnych projektów, ale także tych, które zostały nam udostępnione oraz rozpowszechnione online. Korzystając z mobilnej wersji Prezi będziemy mogli także zaprezentować naszą pracę na dużym ekranie dzięki wsparciu dla Chromecasta, ale tylko korzystając ze wspieranych urządzeń. Jak widzicie na załączonych do tego tekstu grafikach, interfejs aplikacji jest bardzo prosty, intuicyjny oraz przejrzysty, co z pewnością ułatwi jej obsługę każdemu twórcy prezentacji multimedialnych. Mobilna wersja Prezi dostępna jest za darmo na urządzenia działające w oparciu o Androida oraz system Apple iOS, jednak w tym przypadku rozróżniamy wersję tradycyjną oraz tę, która przeznaczona jest na iPady.

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o