Retry – nowa gra twórców Angry Birds jest… klonem Flappy Bird, tak jakby

Rovio rzadko tworzy gry na systemy mobilne, które w żaden sposób nie są związane z marką Angry Birds. W zeszłym roku powstała tylko jedna taka pozycja – Krudowie (do filmu Dreamworks), a w 2012 roku mało udany Alex. Przez cały ten czas Rovio wyciska co tylko się da ze swojej kurny znoszącej złote jajka. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj zadebiutowała gra Retry, która w pewnym stopniu jest klonem… Flappy Bird.

W grze chodzi o to, aby małym samolotem przelecieć na koniec planszy, po drodze pokonując przeszkody i zbierając bonusy, np. w postaci złotych monet. Co to ma wspólnego z Flappy Bird? Wszystko zależy od naszego klikania w ekran. Jeśli puścimy całkowicie samolot, to spadnie w dół i się rozbije. Jeśli będziemy ciągle trzymać palce na ekranie, to pojazd zacznie robić bączki. Sztuka polega na tym, aby tak operować dotykiem, aby samolot nie dotknął czy to chmur, czy też budynków lub specjalnych przeszkód.

retry-android (3)

Różnica polega na tym, że nie mamy tutaj jednej długiej planszy i po prostu dostajemy punkty za dolecenie jak najdalej. W Retry mamy normalne plansze do pokonania i za każdą z nich możemy dostać maksymalnie 3 gwiazdki, tak samo, jak w Angry Birds. Poza tym lot może być dość płynny i nie są to podskoki, jak we Flappy Bird. No i plansze mają jeszcze schowane, dodatkowe trasy, które można z czasem odblokować.

Sama gra jest darmowa, ale Rovio nie mogło sobie odpuścić zakupów wewnątrz aplikacji, gdzie za prawdziwe pieniądze możemy kupić dodatkowe punkty zapisu. Na szczęście jest też opcja oglądania 30-sekundowych reklam, za które również dostaniemy owy dodatek, więc jeśli macie sporo cierpliwości, to można się obejść bez wydawania pieniędzy.

retry-android (7)

Warto jeszcze wspomnieć, że Retry korzysta z konta Gry Google Play, więc nawet po zresetowaniu telefonu lub tabletu do ustawień domyślnych, po ponownym zalogowaniu powinniśmy mieć dostęp do całego postępu dokonanego w grze. Nowy tytuł od Rovio jest dostępny na wszystkie urządzenia z Androidem w wersji co najmniej 2.3.

Pobierz grę Retry ze Sklepu Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o