Ocal sympatycznego ptaszka w Run Bird Run

Nie jestem wielkim sympatykiem bardzo skomplikowanych i rozbudowanych gier mobilnych. Wolę zdecydowanie te, które opierają się na bardzo prostych zasadach i charakteryzują się w miarę prostą rozgrywką. Dokładnie taka jest gra Run Bird Run od bardzo popularnego już studia Ketchapp, która wciągnęła mnie tak bardzo, że trudno mi się było od niej oderwać, by napisać dla was tę recenzję. Zobaczcie, o co w tej produkcji chodzi!

Gra w momencie uruchomienia wita nas bardzo atrakcyjną, ale zarazem niesłychanie prostą grafiką, która charakterystyczna jest dla większości produkcji od Ketchapp. Możemy tę aplikację powiązać oczywiście z usługą Google gry play, jednak bez problemu możemy pominąć ten krok i zająć się rozgrywką. Opiera się ona na poruszaniu sympatycznym ptakiem w dwóch kierunkach – w prawo oraz w lewo, by uchronić go przed spadającymi z nieba skrzyniami. Każda przeszkoda, której uda nam się uniknąć, zamienia się od razu w punkty, a celem gry jest oczywiście nagromadzenie ich jak największej ilości. Całość okrasza bardzo przyjemna muzyczka oraz świetne animacje.

Run Bird Run zawiera osiem linii, a raczej kolumn, w których gromadzą się śmiercionośne dla naszego bohatera elementy. Aby nie było tak trudno, na samej górze ekranu na krótko przed „bombardowaniem” pojawia się znak ostrzegawczy informując tym samym, w jakim miejscu powinniśmy się spodziewać kolejnej skrzynki. Co ciekawe, z nieba spadają także cukierki, które to powinniśmy zbierać w miarę naszych możliwości. Owe słodkości możemy później wymieniać na nowe ptaki, a za ich większą ilość możemy odblokować także zupełnie inne scenerie naszej rozgrywki – ta przyjemność kosztować nas będzie dokładnie 1000 sztuk rzeczonych cukierków za jedną planszę.

Ciekawym elementem Run Bird Run jest także loteria, do której mamy jednak dostęp tylko jeden raz w ciągu dnia. Polega ona na wprawieniu w ruch koła z nagrodami, po którego zatrzymaniu wskazówka pokazuje wylosowany prezent. Może nim być konkretna ilość cukierków – od 5 aż do 99 lub kolejny wygląd naszego bohatera, który widnieć będzie w kolekcji.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Run Bird Run jest bardzo wciągająca i sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie. Jest to produkcja bardzo charakterystyczna dla Ketchapp, dlatego też fani tego studia powinni się tą grą zainteresować. Jestem pewien, że umili wam ona czas spędzony w poczekalniach lub na nudnych wykładach. Gra dostępna jest za darmo dla osób posiadających sprzęty działające pod kontrolą Androida oraz Apple iOS, jednak ukryte są w niej mikropłatności, dzięki którym można na przykład odblokować irytujące po pewnym czasie reklamy.

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o