Rozwiąż problem kupowania biletów i płacenia za parking w centrum miasta

Nowe technologie są po to, aby ułatwiać nam życie. Zamiast stać w kolejkach do sklepów, zakupy możemy zrobić w domu, z poziomu komputera. Tak samo nie musimy wszędzie zabierać ze sobą portfela skoro coraz częściej możemy płacić przy pomocy smartfona. Jedną z obowiązkowych aplikacji dla fanów płatności mobilnych jest SkyCash.

SkyCash to aplikacja, która ma nam ułatwić płacenie. Tak generalnie płacenie, bo trudno ograniczyć appkę do jednej, konkretnej kategorii. Początkowo pozwalała na kupowanie biletów komunikacji miejskiej w większości dużych miast w Polsce lub wykupowanie biletów do parkomatów. Z czasem możliwości stały się dużo większe i dzisiaj SkyCash może więcej.

Płać za bilety

Nie ulega wątpliwości, że to wciąż podstawowa i zaraz najciekawsza funkcja aplikacji. Zamiast szukać drobnych, aby odliczoną kwotę dać kierowcy albo szukać kiosku lub sklepu z dostępnymi biletami komunikacji miejskiej, wystarczy tylko włączyć appkę, kliknąć kilka razy w ekran i już możemy jechać autobusem, tramwajem lub metrem. Co ciekawe, usługa działa już w naprawdę ogromnej liczbie miast w Polsce i to nie tylko tych największych, ale także w takich, jak: Zduńska Wola czy też Zgierz. W przypadku kontroli włączamy tylko aplikację, przechodzimy do odpowiedniej zakładki i pokazujemy nasz bilet kontrolerowi.

Jednak komunikacja miejska to nie jedyna możliwość. W aplikacji SkyCash możemy też płacić za bilety PKP Intercity, PKS Polonus lub Kolei regionalnych – Arriva, Mazowieckich, Wielkopolskich oraz SKM Trójmiasto. Bez stania w kolejkach na dworcach, co nie jest zbyt przyjemne. Zakup biletu trwa zaledwie kilkanaście, no może kilkadziesiąt sekund.

Parkowanie

To zmora większości miast. Zaparkowanie w centrum w godzinach popołudniowych często graniczy z cudem. Na dodatek opłacenie parkomatu również nie należy do przyjemnych. Sam kilka razy już biegałem po pobliskich kioskach i sklepikach, aby rozmienić pieniądze, ponieważ – co jest dla mnie niezrozumiałe – parkomaty nie wydają reszty. Oczywiście panie w kioskach nie były zbyt chętne, więc zazwyczaj kończyło się na kupowaniu gum do życia za 2 zł.

SkyCash całkowicie eliminuje ten problem. Nie tylko nie musimy szukać parkomatów lub martwić się o odpowiednią ilość drobnych, ale też znika problem ewentualnego doładowania. W aplikacji możemy dowolnie wybrać czas parkowania, a jeśli nie zdążymy do tego czasu wrócić, to wystarczy tylko ponownie włączyć SkyCash i doładować bilet. Skąd kontrolerzy będą wiedzieć, że mamy wykupiony bilet? Po naszej rejestracji, którą podajemy w appce, a przede wszystkim naklejcie na szybie z logiem mobiParking. Jeśli takowej nie mamy, to pomocna może być zwykła kartka z napisem „mobiParking”. Bardzo proste i przyjemne.

Rozrywka i inne

Ale to wciąż nie koniec możliwości SkyCash. W aplikacji możemy także kupować bilety do kina (głównie sieci Multikino) lub na imprezy odbywające się na stadionie narodowym. Mamy także funkcję doładowywania konta w przypadku korzystania z karty pre-paid w telefonie czy też płacenia rachunków. Dla wielu osób przydatne może być także wypłacanie pieniędzy z bankomatu bez karty. Wystarczy aplikacja, odpowiedni bankomat i po chwili możemy mieć gotówkę w ręce.

Kasa na koncie

SkyCash to swego rodzaju wirtualna portmonetka, którą można, ale nie w każdej sytuacji doładowywać. Jeszcze do niedawna było to nieco męczące i łatwo można było zapomnieć o wcześniejszym doładowaniu. Na szczęście dzisiaj cały proces można przeprowadzić w niecałą minutę i to z każdego miejsca na świecie, o ile mamy dostęp do Internetu. Konto można uzupełnić między innymi kartą płatniczą, co trwa dosłownie chwilę, szybkim przelew, tradycyjnym przelew lub w sieci sklepów Żabka. Szczególnie wygodne jest podanie danych karty i zapisanie ich na przyszłość, dzięki czemu kolejne doładowania zajmą nam dosłownie kilkadziesiąt sekund. A już najwygodniejsze jest zrobienie zdjęcia karcie kredytowej, a aplikacja sama uzupełni wszystkie potrzebne dane – łatwo, przyjemnie i przede wszystkim skutecznie. Co ważne, konto można doładowywać z poziomu aplikacji!

Na szczęście doładowanie jest konieczne tylko przy płatnościach za parking. W innych sytuacjach aplikacja może po prostu ściągnąć odpowiednią kwotę z naszej karty płatniczej.

Promocja Samsunga

Warto w tym miejscu wspomnieć, że SkyCash nawiązał współpracę z Samsugniem. Owocem umowy między firmami jest promocja dla użytkowników telefonów Galaxy S6. W jej ramach każdy, kto zakupi telefon i zainstaluje SkyCach, otrzyma za darmo 60 zł do wykorzystania w aplikacji. Dzięki temu można wybrać się do kina lub na miesiąc mieć spokój z zakupem biletów komunikacji miejskiej w naszym mieście. Promocja trwa do końca marca 2016 roku, więc zostało jeszcze trochę czasu.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung – partnerem bloga Appki.com.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o