Gra dnia: Sniper 3D Assassin, czyli zabijaj w imię dobra

Są pewne schematy, które nigdy się nie znudzą. Do takich zaliczyłbym granie snajperem. Często wybieram tę klasę w Bettlefielda, jestem zaznajomiony z wszystkimi częściami gry Sniper od polskiego CI Games. Po prostu to lubię. Postanowiłem sprawdzić, jakie gry snajperskie są dostępne na Androidzie i szczególnie jedna przykuła moją uwagę. Mowa o Sniper 3D Assassin, którą dzisiaj chciałbym polecić w ramach naszego cyklu – gra dnia.

Gra w zasadzie jest bardzo prosta i to chyba jest jej największa zaletą. Wcielamy się w snajper służb specjalnych, którego zadaniem jest wykonywać kolejne misje. W zamian otrzymujemy pieniądze i punkty doświadczenia. Pieniądze możemy wydawać na kolejne bronie i ulepszenia do tych już posiadanych.

Sterowanie odbywa się przy pomocy czujników, w które jest wyposażone urządzenie. W praktyce oznacza to po prostu, że celujemy poprzez ruszanie smartfonem lub tabletem. Strzał oddajemy naciskając przycisk w prawym, dolnym rogu i go puszczając. Dopóki nie puścimy, broń nie wystrzeli. W ten sposób możemy wyczekać idealnego momentu.

sniper-3d-assassin (5)

Główne zadania z początku są niezwykle łatwe. Od jakiś facet stoi na środku ulicy lub inny snajper czai się na dachu budynku i naszym zadaniem jest ich zabić. Z czasem trafia się np. przestępca zasłaniający się zakładnikiem, więc celowanie jest nieco utrudnione. Jednak z czasem poziom zdecydowanie wzrasta.

Podpowiedzi (w języku angielskim) przestają konkretnie odpisywać, kogo należy zabić. Dla przykładu – ważny urzędnik państwowy niesie ważne dokumenty w czerwonej teczce, musisz go bronić. I tak musimy najpierw odnaleźć osobę z czerwoną teczką, a następnie rozglądać się, czy nie zbliża się do niej ktoś podejrzany. Trafiają się także takie misje, w których przestępca goni zwykłych ludzi i musimy go zabić, zanim wyrządzi komuś krzywdę lub gdy ucieka samochodem, przez co celowanie jest trudniejsze. Jednak najbardziej wymagające misje to te, w których mamy do zlikwidowania kilka celów. Musimy zrobić to szybko, bo pozostali mogą się zorientować i zacząć do nas strzelać.

sniper-3d-assassin (3)

To jednak nie wszystko. W grze dostępne są także misje dodatkowe. Są one dużo łatwiejsze, ale też zdecydowanie mniej płatne. Polegają na zabijaniu groźnych przestępców. Dostajemy zdjęcie takiego delikwenta i musimy go znaleźć na planszy, a następnie zlikwidować. Proste.

W pewnym momencie pojawiają się także misje „special ops”, które są zdecydowanie najtrudniejsze, wymagają broni o konkretnych parametrach, ale są za to płatne tak, jak kilka misji głównych lub kilkanaście dodatkowych.

sniper-3d-assassin (7)

Gra jest niezwykle prosta, ale jednocześnie daje sporo frajdy. Misji jest dużo. Sam wykonałem ich kilkadziesiąt, a dopiero co przeszedłem do drugiego miasta. Tam staje się jeszcze trudniej, bo nie wystarczy już tylko celować prosto w głowę oprawcy, ale pod uwagę trzeba wziąć także odległość w jakiej znajduje się przestępca.

W Sniper 3D Assassin dostępne są mikropłatności, ale na razie nie miałem potrzeby korzystania z nich. Z czasem trzeba wykonać kilka misji pobocznych, aby zdobyć kasę na ulepszenie broni i spróbować swoich sił w misji specjalnej, ale póki co nie jest to specjalnie uciążliwe. Jedyną rzeczą, która naprawdę przeszkadza, jest odnawiająca się energia. Niestety po wykonaniu kilku lub kilkunastu misji musimy poczekać aż pasek energii ponownie się napełni.

sniper-3d-assassin (1)

Bez owijania w bawełnę – Sniper 3D Assassin to dobra gierka na tron. Załatwiamy swoją potrzebę, a w tzw. międzyczasie wykonujemy 2-3 szybkie misje.

Gra Sniper 3D Assassin jest darmowa i możecie ją pobrać ze Sklepu Google Play lub App Store.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o