Zakochałem się w tej grze mobilnej. Musisz spróbować

Nie lubię za bardzo rozbudowany gier mobilnych. Nie gram w przygodówki, FPS-y i tym podobne pozycje. W grach mobilnych cenię sobie przede wszystkim dobrą i mało skomplikowaną rozgrywkę, której mogę się poświęcić np. przez 5-10 minut w wolnej chwili. Ta gra ma to wszystko. Jest prosta, niezwykle wciągająca, mierzymy się z innymi graczami z całego świata, a na dodatek budzi wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa. Zakochałem się i polecam spróbować.

Mowa o grze, o której być może już słyszeliście, ponieważ stała się dość popularna, a nie jest też jakoś bardzo nowa. Chodzi o Soccer Stars. Nie, nie przestawajcie czytać, jeśli nie jesteście fanami piłki nożnej. Owszem, ta gra ma sporo wspólnego z tzw. futbolem, ale nie jest to FIFA, czy inny twór tego typu.

Grałeś kiedyś w kapsle?

Może i gimby nie znają, ale powinny poznać. Za moich czasów (ale staro się poczułem) dzieciństwo spędzało się na dworze, biegając za piłką, bawiąc się w podchody, strzelając z pistoletów stworzonych z kijków i grając w kapsle. Czy padał deszcz, czy zalegał śnieg po kolana – to wszystko nie miało znaczenia. Ważne, że było się na dworze z kolegami i najgorsze, co można było usłyszeć, to rodziców wołających już do domu.

soccer-stars-gra-mobilna (4)

Zrobiło się sentymentalnie, ale takie też wspomnienia budzi we mnie ta gra. Soccer Stars to właśnie cyfrowa wersja gry w kapsle. Nie wiecie, czym jest gra w kapsle? Zasady są bardzo proste. Każdy z graczy ma do swojej dyspozycji 5 kapsli. Ruchy wykonujemy na zmianę – raz jeden, raz drugi gracz. No i jest też piłka, którą oczywiście trzeba umieścić w bramce rywala. Kto pierwszy zdobędzie 2, 3 lub 4 bramki (w zależności od rozgrywki) ten wygrywa.

Nie myślcie jednak, że to prosta gierka, w której wystarczy na siłę walić w bramkę przeciwnika i liczyć na to, że coś wpadnie. Jasne, czasami bramki padają przez przypadek, tak samo jak w prawdziwej piłce nożnej, ale zdecydowanie częściej trzeba kombinować, myśleć taktycznie i przewidywać ruchy przeciwnika.

soccer-stars-gra-mobilna (6)

Soccer Stars jest super!

Trybów gry jest kilka. Przede wszystkim możemy trenować offline, zanim przystąpimy do pojedynków z innymi graczami. Jednak główna rozgrywka polega na pojedynkach z prawdziwymi ludźmi, więc trzeba mieć połączenie z Internetem.

Na początek dostajemy określoną sumę wirtualnych pieniędzy. Do wyboru mamy pojedynki w kilku państwach. I tak np. w Brazylii każdy gracz wrzuca do puli po 25 monet, więc zwycięzca zgarnia 50 monet, dzięki czemu jest o 25 na plusie. W innych krajach stawki są wyżej – każdy wrzuca po 100, 500, 2500, 10 tys., 50 tys., 100 tys. lub 500 tys. monet (najwięcej w Hiszpanii). Także na początku zbieramy monety w najniższej lidze i jeśli się odważymy, to z czasem zaczynamy grać o coraz wyższe stawki. Za wirtualne pieniądze możemy kupować sobie nowe formacje początkowe lub inne wzory na kapslach.

soccer-stars-gra-mobilna (2)

Poza tym mamy jeszcze turnieje z tradycyjną drabinką, w której przegrany odpada, a zwycięzca przechodzi do następnej rundy. Tutaj także płacimy za udział – 200, 3000 lub 5000 monet. No i oczywiście pozostają jeszcze pojedynki ze znajomymi.

Za każdy wygrany mecz zdobywamy fanów, którzy z czasem powodują awans na wyższy poziom. Możemy także zbierać dolary, które są walutą premium. Możemy za nie kupować lepsze rzeczy, ale oczywiście dolarów potrzeba naprawdę sporo. Jeśli mamy ich za mało, to zawsze pozostają mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze możemy też kupować kapsle stylizowane na prawdziwe drużyny, ale niestety na razie są do wyboru tylko trzy stroje Barcelony. Mam nadzieję, że z czasem dojdą także inne zespoły.

soccer-stars-gra-mobilna (7)

No i to w sumie tyle. Pojedynki mogą trwać od kilkudziesięciu sekund (tak, zdarzyły mi się takie) do kilku minut. Spokojnie można grać we wszystko bez wydania realnych pieniędzy, no chyba, że koniecznie chcecie mieć jakieś specjalne kapsle.

Grę Soccer Stars możecie pobrać w wersji na systemy Android lub Apple iOS:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o