Obracaj i strzelaj – Spin Commander idealny na nudę

Graliście już zapewne w dziesiątki gier, które polegają na przejmowaniu kontroli nad samolotem lub statkiem kosmicznym i zestrzeliwaniu nieprzyjacielskich obiektów, które znienacka pojawiają się na horyzoncie. Taki model rozgrywki jest bardzo klasyczny i nieco oklepany, jednak dzisiaj chciałem przedstawić wam grę, przy której trochę się nagimnastykujecie. Swoją grywalność zawdzięcza bowiem żyroskopowi zamontowanemu w waszym urządzeniu.

Na pierwszy rzut oka gra Spin Commander nie wyróżnia się niczym spośród podobnie wyglądających gier, na jakie trafić możemy w Google Play czy też App Store. O co tutaj chodzi? Sterujemy malutkim statkiem kosmicznym (lub jak kto woli samolotem) i za zadanie mamy ochronić go przed nadlatującymi obiektami. Szkopuł tkwi w tym, że obracać naszą maszyną możemy jedynie poprzez obracanie telefonem, dlatego też w przypadku tej gry niezbędny będzie żyroskop, w jaki powinien być wyposażony wasz mobilny sprzęt. Aby wyeliminować wroga, musimy wykazać się refleksem i w odpowiedni sposób poruszać całym urządzeniem, a także stukać w ekran w celu wystrzelenia pocisków. Nieprzyjacielskie obiekty możemy po prostu wypchnąć „rakietami” poza ekran, dzięki czemu nie będą już nam zagrażać, a my będziemy bliżej upragnionego celu.

Okazuje się jednak, że gra jest stosunkowo krótka. Czeka na nas bowiem zaledwie 10 etapów, z których każdy kolejny jest oczywiście trudniejszy od poprzedniego. Wrogowie stają się coraz bardziej oporni i wytrzymali na nasze strzały. Co jakiś czas pojawiają się specjalne okręgi, po zestrzeleniu których usprawnimy na chwilę pociski. W momencie, gdy dotrzemy do 10 poziomu, rozgrywka stanie się nieskończona, a czasomierz będzie odliczał czas, w jakim będziemy utrzymywać się przy życiu. Twórcy gry nie zapomnieli także o trybie gry wieloosobowej, która możliwa jest w przypadku osób połączonych z tą samą siecią WiFi.

Zdecydowanym plusem gry jest jej oryginalna idea, która sprawia, że rozgrywka może nas wciągnąć na bardzo długo. Z oczywistych powodów prościej operować małym smartfonem, gdyż w przypadku sporej wielkości tabletu może okazać się, że w trakcie wykonywania manewrów braknie wam po prostu biurka. Gra jest do aż do bólu minimalistyczna i nie jest przeładowana wymyślnymi opcjami. Ot, aplikacja idealna na nudę. Poniżej zamieściłem także trailer, dzięki któremu dokładnie zapoznacie się z całą filozofią rozgrywki. Grę pobierzecie zupełnie za darmo ze sklepu Google Play i App Store, a za niewielką opłatą zakupicie wersję Pro, która umożliwia włączenie ciemnego motywu oraz odblokowanie nieco trudniejszych poziomów. Miłej zabawy!

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o