Gra dnia: Stick Hero, czyli siła leży w prostocie

Wiele jest prostych gier na Androida. Najlepszym przykładem takiego tytułu, który przy okazji odniósł międzynarodowy sukces, jest Flappy Bird. Prosta mechanika, grafika w stylu retro i tylko jeden cel – zdobyć jak najwięcej punktów, więcej niż znajomi. W ten klimat idealnie wpisuje się gra o nazwie Stick Hero, którą chciałbym dzisiaj przedstawić. Jest szalenie prosta, a przy tym niezwykle wciągająca. Ja już walczę z narzeczoną o to, kto zrobi lepszy wynik. Na razie przegrywam…

W Stick Hero chodzi tylko jedno – dostać się jak najdalej i tym samym zdobyć jak najwięcej punktów. Aby to zrobić, trzeba budować mosty między kolejnymi platformami. Most buduje się przytrzymując palec na ekranie. Mamy tylko jedną szansę i nie możemy poprawić naszego mostku. Jeśli będzie zbyt krótki – spadamy. Jeśli będzie zbyt długi – no cóż, także po nas.

Za każde prawidłowo zbudowane przejście dostajemy punkt. Jeśli most ma dokładnie taką długość, że kończy się akurat na czerwonym kwadracie, to dostajemy dodatkowy punkt. Kolejne platformy powstają kompletnie losowo. Czasami odległość między nimi jest minimalna i są grube, więc łatwo w nie trafić, a czasami znajdują się na drugim końcu ekranu i mają grubość anoryktyczki (wiem, mało zabawne). Dodatkowo możemy zbierać jeszcze wisienki, za które później odblokowujemy inne postacie. Ot, taki miły dodatek.

Chociaż w praktyce gra wydaje się szalenie łatwa, to zapewniam, że taka nie jest. Wystarczy minimalna pomyłka, aby spać w bezdenne czeluścią i zakończyć swoją grę. Trzeba być naprawdę precyzyjnym, aby zdobywać kolejne punkty. Najbardziej wymowne niech będzie to, że aktualnie mój najlepszy wynik to zaledwie 20. Jeśli graliście we Flappy Bird, to wiecie, o co mniej więcej chodzi.

I w sumie na tym polega gra. Nie ma żadnych dodatków, bonusów i elementów do odblokowania, poza wspominanymi bohaterami, którzy tylko inaczej wyglądają. Ale gra niesamowicie wciąga, szczególnie jeśli jest z kim rywalizować. Znajdźcie grupkę kilku znajomych, a zapewniam, że zaczniecie rywalizować o to, kto zrobi najlepszy wynik. Oczywiście można też sprawdzać się z graczami na całym świecie, ponieważ dostępne są tabele najlepszych wyników.

Stick Hero możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o