Super Stickman Golf i Super Stickman Golf 2 – rewelacyjne gry, w które musisz zagrać

Są takie gry, w które powinien zagrać każdy. Absolutna klasyka, wobec której nie da się przejść obojętnie. Na urządzeniach mobilnych też są takie gry – nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jest wiele znanych gier na smartfony i tablet, np. Angry Birds, czy też Dots, ale dla mnie pozycją obowiązkową dla każdego mobilnego gracza są obie części Super Stickman Golf. Gry niewiarygodnie wciągają i dają sporo frajdy.

Nie trzeba być Einsteinem, aby domyślić się, o co chodzi w obu tych grach. Już sama nazwa wskazuje, z czym będziecie mieć do czynienia. Chodzi oczywiście o grę w golfa. Jednak jeśli nie lubicie tego sporu, to nie przestawajcie czytać, ponieważ nie chodzi o tradycyjną, nieco nudną odmianę tego sportu, w której mamy 18 dołków, do których musimy wbić piłeczkę w jak najmniejszej liczby uderzeń. Znaczy się… sens pozostaje ten sam – dołki, piłeczka, uderzenia kijem i możliwie najmniejsza liczba uderzeń, ale po drodze czeka na graczy sporo niespodzianek.

super stickman golf (2)

Przede wszystkim obie gry są dwuwymiarowe, ale to akurat ich ogromna zaleta. Początkowo plansze są szalenie łatwe – kilka pagórków, jakaś woda lub ewentualnie piasek i dołek, do którego musimy trafić piłeczką. Do tego możemy przed rozpoczęcie danego toru wybrać sobie kilka uderzeń bonusów, np. możliwość powtórzenia uderzenia, czy też piłeczkę przyklejającą się do podłoża. Z czasem odblokowujemy kolejne bonusy, ale na każdy torze mamy ich ograniczoną liczbę do wyboru.

Z czasem rozgrywka w Super Stickman Golf staje się coraz bardziej wymagająca

super stickman golf (3)

Standardowe plansze zamieniają się w piaskowe, na których piłeczka od razu się zatrzymuje lub lodowe, gdzie piłeczka się ślizga. Im dalej w las, tym ciekawiej zaczyna się robić. W końcu zaczynamy grać w golfa na Księżycu lub wykorzystujemy portale niczym z gry… Portal. Oczywiście poziom również rośnie, a aby odblokować kolejne tory za każdy razem poprzedni trzeba ukończyć co najmniej z wynikiem „par”, czyli wyjść na zero. Jeśli nie znacie zasad golfa, to par jest wtedy, kiedy dany dołek zaliczymy dokładnie w tylu uderzeniach, w ilu przewidziano, np. 3 lub 4. Początkowo osiągnięcie par nie jest problemem, ale w kolejnych planszach wymaga to już nieco umiejętności.

super stickman golf (4)

Zdaję sobie sprawę z tego, że gra nie zapowiada się ekscytująco, ale uwierzcie mi, że naprawdę potrafi wciągnąć. Są w niej mikropłatności, ale nie ma najmniejszej potrzeby korzystania z nich. Także spokojnie można grać i nie przejmować się, że deweloper przygotował jakąś niespodziankę, przez którą konieczne będzie wydanie prawdziwych pieniędzy.

Obie części gry są całkowicie darmowe a na dodatek są dostępne zarówno na Androida, jak i urządzenia Apple. Naprawdę polecam obie gierki. Klikając w poniższe grafiki zostaniecie przeniesieni od razy do Sklepu Google Play lub iTunes App Store.

Super Stickman Golf:

google_play

apple_store

Super Stickman Golf 2:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o