The Bursting Dead – likwidowanie zombie nigdy nie było takie proste

the-bursting-dead-1

Ostatnimi czasy to chyba właśnie amerykański serial The Walking Dead przyczynia się do tego, że tematyka zombie staje się tak popularna zarówno na większych, jak i mniejszych ekranach. Gra The Bursting Dead pozwoli wam rozprawić się z nieumarłymi oraz dostarczy rozrywki na długie godziny. Zobaczcie, co ma do zaoferowania!

Nie muszę chyba tłumaczyć, że gra, w której występują zombiaki, nie posiada tak naprawdę żadnej sprecyzowanej fabuły. W tej grze wcielimy się bowiem w dzielnego bohatera, którego głównym zadaniem będzie zabijanie (a właściwie spalenie) wszystkich upiorów, jakie spotka na swojej drodze. Niech was nie zwiedzie jednak bardzo „kreskówkowa” oprawa graficzna tej aplikacji – wszak likwidujemy w niej zombiaki, dlatego występuje w niej sporo krwi, w związku z czym nie jest ona przeznaczona dla najmłodszych.

the-bursting-dead-2

Sterowanie jest bardzo proste. Naszym bohaterem kierujemy joystickiem umieszczonym w lewej części ekranu, a z prawej strony umieszczono oczywiście spust naszej broni oraz przycisk, którym w łatwy sposób zmienimy nasz śmiercionośny oręż, mający za zadanie po prostu spalić zombie. Co warte odnotowania, o ile postacią poruszać się możemy w miarę swobodny sposób, to strzelać możemy tylko w dwóch kierunkach – w prawą oraz w lewą część ekranu. Sprawia to, że w momencie pojawienia się na horyzoncie większej ilości nieumarłych, ich eliminacja staje się trudniejsza i nieco bardziej wymagająca.

Gracze mają do dyspozycji również kilka trybów gry – trzeba na przykład przetrwać na polu walki w określonym czasie, lub po prostu wyeliminować konkretną ilość zombiaków. Autorzy gry udostępnili łącznie 200 poziomów oraz 24 typy broni, która zagraża naszym przeciwnikom w różny sposób i z różną intensywnością.

the-bursting-dead-3

Jeśli znudzi się nam mozolne likwidowanie zombiaków, w The Bursting Dead będziemy mogli spróbować szczęścia na specjalnych automatach do gry, dzięki którym możemy wzbogacić swoje konto o dodatkowe monety oraz benefity, co umożliwi nam na przykład ulepszenie swojego bohatera, a także zakupienie dla niego nowej broni. Gra jest wciągająca i jestem pewien, że spędzicie z nią wiele czasu. Na samym początku miałem wrażenie, że w trakcie rozgrywki na ekranie dzieje się zbyt wiele, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia – całość okrasza bowiem bardzo energetyczna muzyka, która dodatkowo zagrzewa nas do walki. The Bursting Dead pobierzemy z Google Play zupełnie za darmo, jednak musimy liczyć się z obecnością mikropłatności.

Gra The Bursting Dead jest dostępna na Androida:

google_play