Dzięki Tiny Apps Android nauczy się, czym jest porządna wielozadaniowość

Z każdym kolejnym rokiem w smartfonach czołowych producentów rosną rozmiary wyświetlaczy i w związku z tym rosną także potrzeby ich użytkowników, którzy zaczynają poszukiwać rozwiązań, które ułatwią pracę z takimi urządzeniami. O ile posiadacze phabletów takich jak Samsung Galaxy Note są na uprzywilejowanej pozycji za sprawą całkiem nieźle rozwiązanej wielozadaniowości, to właściciele innych modeli mogą mieć z nią trudność. Na szczęście jest pewna aplikacja, która powinna rozwiązać ten problem. Poznajcie Tiny Apps.

Tiny Apps składa się z 12 aplikacji, które na ekranie naszych smartfonów oraz tabletów mogą wyświetlać się w formie pływających okienek, które swobodnie możemy przesuwać oraz skalować, dostosowując je tym samym do własnych potrzeb oraz oczywiście do rozmiaru wyświetlacza naszego urządzenia mobilnego. Do dyspozycji mamy między innymi takie aplikacje jak: notatnik, rejestrator dźwięków, odtwarzacz muzyki, stoper, kalkulator, menadżer plików, a nawet przeglądarkę stron internetowych. Nie są to oczywiście zbyt rozbudowane programy, a ich wygląd nie powala na kolana, ale okienka są proste i mają bardzo stonowane kolory, przez co praca z nimi jest przyjemna.

Najciekawsze w tej aplikacji jest to, że na ekranie rozmieścić możemy tyle pływających okienek, ile tylko chcemy i oczywiście ile pomieści nasz ekran. W momencie, gdy mając na ekranie uruchomiony na przykład kalkulator z Tiny Apps, a w tle włączymy na przykład oficjalną aplikację Facebooka lub Gmaila, to nasze uprzednio zdefiniowane pływające okienko wyświetlane będzie na samym wierzchu. Same pop-up’y możemy także minimalizować poprzez przesunięcie ich do lewej krawędzi ekranu, dzięki czemu zamienią się w charakterystyczne bąbelki, które znamy doskonale chociażby z popularnego Messengera.

Tiny Apss, mimo iż jest aplikacją bardzo prostą – a wręcz minimalistyczną – może okazać się świetnym ułatwieniem dla osób, które posiadają urządzenia o nieco większych wyświetlaczach. Myślę, że powinni się nią zainteresować zwłaszcza posiadacze phabletów oraz pełnowymiarowych tabletów, którzy poszukują prostej aplikacji do obsługi wielozadaniowości. Tiny Apps pobierzemy zupełnie za darmo, jednak musimy liczyć się z obecnością mikropłatności, które odblokują nam dodatkowe ustawienia, takie jak na przykład możliwość zmiany przeźroczystości okienek.

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o