Touchdown Hero – uwielbiam tego typu gry mobilne!

Nie lubię gier pokroju Modern Combat lub GTA na urządzeniach mobilnych. Nie wydaje mi się, aby do grania właśnie w takie tytuły powstawały czy to smartfony, czy też tablety. Od takich gier są albo konsole, albo komputery. Gra mobilna powinna być prosta, wciągająca i taka, aby można było ją uruchomić nawet na 2-5 minut i bez żalu wyłączyć. Właśnie taką pozycją jest Touchdown Hero – prosta, ładna i wciągająca.

Touchdown to oczywiście termin znany z futbolu amerykańskiego i oznacza dotknięcie piłką pola punktowego przeciwnika i zdobycie sporej ilości punktów. Gra nazywa się Touchdown Hero, ponieważ chodzi w niej o to, aby właśnie zdobyć jak najwięcej tzw. przyłożeń. W tym celu musimy unikać przeciwników, którzy zamierzają nas powalić. Jeśli ominiemy wystarczającą ilość, to w końcu dobiegniemy do pola przyłożenia i zdobędziemy punkt.

Z czasem staje się oczywiście coraz trudniej. Zawodników drużyny przeciwnej jest więcej, są oni szybsi lub więksi, ale za to wolniejsi i wymijanie wymaganie ogromnej wprawy. To gra podobnego typu, co Flappy Bird – zdobycie o jeden punkt więcej należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu, a zdobycie w jednej grze ponad 20 punktów oznacza, że nie masz życia i jesteś żałosnym człowiekiem… czy coś w tym stylu. Ja na szczęście zdobyłem na razie tylko kilka punktów i nie mogę przeskoczyć tego pułapu.

Sterowanie w grze jest bardzo proste i nikt nie będzie miał z nim problemu. Wystarczy tylko przyłożyć palcem do ekranu i przesuwać w prawo, lewo, górę lub dół aby poruszać się naszym zawodnikiem. Piłkarz – bo tak chyba mówi się na graczy futbolu amerykańskiego – reaguje żwawo i precyzyjnie na nasze polecenia, więc jeśli coś się nie uda, to można mieć pretensje tylko do siebie.

I właśnie o to chodzi w grach mobilnych. Ma być łatwo i przyjemnie. Do tego – jak już podkreślałem – chodzi o to, aby czasami pograć kilka minut i odłożyć smartfona czy też tablet. Jakoś nie wyobrażam sobie, aby przez godzinę lub dwie siedzieć ze sprzętem mobilnym w ręce i przez cały czas grać w jakąś strzelankę, np. Modern Combat. Za to wyobrażam sobie siedzieć dwie godziny przed komputerem lub konsolą, aby uczestniczyć w rozgrywkach online w Call of Duty lub Battlefield. Po prostu sprzęt, na którym gramy, w znacznym stopniu determinuje to, jak powinny wyglądać gry.

Touchdown Hero jest dla mnie idealnym przedstawicielem gier mobilnych. Nie jest to pozycja wybitna, ale daje sporo frajdy. Tego typu tytuły sprawdzają się przede wszystkim w przypadku rywalizacji ze znajomymi o to, kto wykręci lepszy wynik. Co więcej, jest to polska gra, stworzona przez Cherrypick Games, więc tym bardziej musicie wypróbować.

Touchdown Hero możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play, Sklepu Windows lub Apple App Store:

google_play

apple_store

windows-phone-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o