Prosty sposób na tryb cichy w Androidzie Lollipop

Jeśli jesteście w temacie Androida Lollipop to zapewne wiecie, że Google usunął z tej wersji systemu tryb cichy. Nie da się całkowicie wyciszyć telefonu. Znaczy da się, ale i tak będą działać wibracje. Nie da się jednocześnie wyłączyć i głosu i wibracji. Dla wielu osób może to być spory problem, ponieważ smartfon zawsze będzie się w jakiś sposób odzywał w przypadku powiadomień. Na szczęście jest bardzo proste rozwiązanie tej niedogodności.

Tym rozwiązaniem jest nowa aplikacja w Sklepie Google Play o nazwie SoundHUD. Najważniejsze informacje z nią związane to fakty, iż jest darmowa i nie wymaga ROOT-a, więc może ją zainstalować każdy użytkownik smartfonów i tabletów z Androidem Lollipop bez grzebania w ustawieniach i bawienia się w modyfikacje.

Podstawową funkcją SoundHUD jest rozszerzenie ustawień dotyczących dźwięku w telefonie lub tablecie. Tradycyjnie w czystym Androidzie, gdy naciśniemy przycisk zwiększania lub zmniejszania głośności, pojawia się pojedynczy wskaźnik dotyczący głośności telefonu. Gdy mamy włączoną grę lub muzykę, to wtedy ujrzymy wskaźnik głośności multimediów. Dzięki SoundHUD możemy szybko regulować każdą głośność – urządzenia, multimediów oraz alarmów.

Standardowo aplikacja wyświetla pojedynczy wskaźnik głośności telefonu, a tuż obok jest niewielka strzałka, która wysuwa pozostałe ustawienia. Jeśli nie wydaje się to zbyt wygodne, to w opcjach appki możemy ustawić wyświetlanie od razu rozwiniętego okienka z trzema wskaźnikami.

Poza tym SoundHUD pozwala na personalizowanie wskaźników. Możemy wybrać z trzech różnych stylów, a później jeszcze dopasować kolory według własnych preferencji. Aplikacja ma sporo przydatnych opcji, jak chociażby możliwość wyłączenia jej przy uruchomionych konkretnych programach, czy też włączania konkretnych appek przy dłuższym przytrzymaniu przycisku głośności w dół lub w górę. Nawet możemy wybrać po jakim czasie wskaźnik będzie automatycznie znikać.

No i najważniejsze – dzięki aplikacji możemy ustawić całkowity tryb cichy, bez głosu i bez wibracji. Brakuje tego w Androidzie Lollipop i chociaż pojawiają się pogłoski, że funkcja wróci w kolejnym wydaniu zielonego robota, to nie ma co czekać. Aplikacja SoundHUD nie zajmuje dużo miejsca w telefonie i jest bardzo prosta w użyciu. Do jej działania wymagany jest system w wersji co najmniej 4.3.

SoundHUD możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play. Dzięki niemu łatwo włączycie tryb cichy w Androidzie Lollipop:

google_play

 

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

A wyciszenie telefonu i po prostu wyłączenie wibracji nie pomaga w standardowym Lollipopie?

Damian Jaroszewski
Gość

Wibracje da się wyłączyć tylko podczas połączeń :)

BuKoX
Gość
BuKoX

No fakt. Ale w 5.1 ma być standardowo tryb cichy więc trzeba czekać na aktualizację. Mam nadziej, że N4 też dostanie :)

BuKoX
Gość
BuKoX

Nie wiem, czy używasz Xposed ale koleś z XDA napisał moduł do niego, który aktywuje pełny tryb cichy:
http://repo.xposed.info/module/com.thetonyp.truesilentmode

Sprawdziłem i działa super bo ściszasz telefon aż do poziomu wibracji a jeszcze 1 ściszenie powoduje właśnie pełny tryb cichy.