Upday to chyba najlepszy agregator wiadomości na Androida

Żyjemy w czasach, w których zalewani jesteśmy informacjami. Tym samym kluczowym elementem codzienności wydaje się narzędzie, które za nas będzie agregować treści i dostarczać najbardziej nas interesujące w przyjemnej, łatwo dostępnej formie. Takim narzędziem jest świetna aplikacja Upday, która powstała przy współpracy Samsunga oraz Axel Springer SE, czyli największego producenta smartfonów i jednego z największych wydawców w Europie.

Aplikacja Upday to tak naprawdę pierwszy z elementów współpracy dwóch wielkich firm. Ale jako że zajmujemy się aplikacjami mobilnym, to postanowiliśmy sprawdzić, jak ta appka sprawdza się w praktyce.

Jak to działa?

Po włączeniu aplikacji może nas zdziwić, że jest ona już wstępnie skonfigurowana i serwuje nam pierwsze newsy. Co ciekawe, nie są one prezentowane w formie listy czy też kafelków spośród których wybieramy te, które interesują nas najbardziej. Taki układ jest charakterystyczny dla wszystkich, czy to agregatorów treści, czy też aplikacji portali lub serwisów internetowych. To od nas zależy wtedy, w który news klikniemy.

W Upday jest inaczej. Aplikacja prezentuje nam od razu konkretną wiadomość i to na całym ekranie. Co prawda nie przeczytamy od razu całego tekstu, ale duża fotografia, tytuł i kilkuzdaniowa zajawka są już w stanie zachęcić nas do przejścia do danego artykułu. Jeśli dana pozycja nie zainteresowała nas, to wystarczy wykonać prosty gest przesunięcia ekranu w bok i przejdziemy do kolejnej wiadomości. Bardzo proste, przyjemne i przede wszystkim czytelne.

Upday-Samsung-Android-2

Tylko to, co cię interesuje

Jednak prawdziwą siłę aplikacja Upday pokazuje w momencie, w którym zaczniemy bawić się w konfigurowanie interesujących nas tematów. Większość appek tego typu oferuje podział na podstawowe kategorie – polityka, polska, świat, sport, technologie, kultura i tak dalej. Wszyscy to znamy. Generalnie nie ma w tym nic złego, ale nie jest to wystarczająco konkretny podział. Ot chociażby mogą nas interesować informacje związane z Androidem, ale już niekoniecznie interesuje nas to, co dzieje się w świecie mobilnego Windowsa. Dlatego też Upday pozwala na bardzo szczegółowe określenie naszych zainteresowań. Wystarczy tylko kliknąć w przycisk kategorii i aplikacja zapyta nas, co konkretnie chcemy czytać. I tak na przykład w dziale o nowych technologiach możemy wybrać aplikacje mobilne (koniecznie!), gadżety i wiele innych. Z kolej w informacjach ze świata możemy usunąć newsy dotyczące morderstw, wojen i wszelkich konfliktów.

Wszystko to, co najważniejsze

Oprócz tego w aplikacji dostępne jest osobne okno „ważne newsy”. Tam znajdziemy najważniejsze informacje z całego świata – o katastrofach, wojnach, wyborach i tym podobnych tematach. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale niestety to właśnie te smutne wiadomości najczęściej okazują się tymi najważniejszymi.

Warto jeszcze wspomnieć, że przy każdym newsie mamy dwa przyciski – oba umieszczone na samej górze – udostępnij i więcej. Pierwszy pozwala podzielić się informacją w mediach społecznościowych lub poprzez maila, a drugi służy do włączenia pełnej treści artykułu. Na szczęście nie trzeba za każdym razem klikać w przycisk, bowiem wystarczy „tapnąć” w dowolną część artykułu, aby otworzyła nam się pełna wersja.

Upday-Samsung-Android-1

Dla Samsungów

– Przez ostatnie kilka lat było wiele sposobności, podczas których Axel Springer i Samsung, jeden z najbardziej innowacyjnych producentów elektroniki użytkowej, wymieniali się poglądami dotyczącymi fantastycznych technologicznych możliwości dla dziennikarstwa w erze cyfrowej. Dyskusje te owocują teraz ekscytującym partnerstwem. To zaszczyt móc współpracować z Samsung, aby móc wprowadzić na rynek szereg kreatywnych nowych usług począwszy od roku 2016 – powiedział Mathias Döpfner, dyrektor naczelny Axel Springer SE.

Aplikacja na ten moment jest dostępna w Polsce i w Niemczech i tylko na wybranych urządzeniach Samsunga. Można ją pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Play, Galaxy Apps lub Galaxy Gifts. Warto także dodać, że na razie jest to wersja beta. Pełne wydanie aplikacji i premiera w kolejnych krajach są szykowane na początek 2016 roku.

google_play

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JbDamian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Ma ktoś APK?

Damian Jaroszewski
Gość

Znalazłem tutaj, ale nie znam serwisu i nie wiem czy można zaufać:

http://apkpure.com/upday/de.axelspringer.yana

BuKoX
Gość
BuKoX

Ja też nie ale dzięki :)

Jb
Gość
Jb

Chciałbym zainstalować tą aplikację ale w sklepie play mam informację,że moje urządzenie jest nie zgodne z tą wersją. SMS G925F kupiony nie w PL.Czy można to jakoś obejść?

Damian Jaroszewski
Gość

Można ewentualnie poszukać plik APK i zainstalować ręcznie, ale wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem.

Jb
Gość
Jb

Dzięki kolego nie znam się na tym więc nie będę kombinował ale ciekawi mnie dlaczego jest niedostępna apka w sklepie play.

Damian Jaroszewski
Gość

Ograniczenia dewelopera. Widocznie udostępnili tylko na konkretne urządzenia i Twojego nie ma na liście (co jest bardzo dziwne)