Urządzasz dom? Koniecznie sprawdź tę aplikację na Androida oraz iOS-a

Tak się składa, że ja akurat jestem na tym etapie. Przeprowadzam się. Na razie będę wynajmował mieszkanie, ale oba pokoje są puste, więc musiałem je urządzić. Szukałem aplikacji, która okazałaby się w tym pomocna i znalazłem. Jeśli też planujesz odmienić swoje mieszkanie albo właśnie wprowadzasz się do nowego i przed tobą cały proces urządzania, to koniecznie musisz ją wypróbować.

Urządzanie pierwszego mieszkania nie jest zadaniem łatwym. Sam nigdy specjalnie nie interesowałem się wystrojem wnętrz i nie mam zielonego pojęcia, jakie panują aktualnie trendy, co w ogóle jest dostępne i co z czym należy łączyć. Mam jakieś wyobrażanie tego, jak chciałbym, aby wyglądało moje mieszkanie, ale jest ono na tyle ogólne, że trudno je przeobrazić w konkretny projekt.

Moim obiektem zainteresowania są aplikacje mobilne, więc zacząłem się rozglądać za taką, która pozwoliłaby mi częściowo zaplanować lub chociaż zainspirować się konkretnymi projektami. To jednak nadal nie rozwiązałoby problemu. Bo co z tego, że zobaczyłbym konkretną aranżację wnętrza, która przypadłaby mi do gustu skoro musiałbym szukać wszystkich mebli i dodatków? Znalezienie identycznych lub podobnych elementów byłoby szalenie trudne. Przecież w sklepach internetowych jest cała masa sprzętów i mebli, więc to tak, jakby szukał igły w stogu siana.

Aplikacja Westwing Home & Living

I tutaj z pomocą przyszła mi aplikacja Westwing Home & Living. Łączy ona w sobie kilka elementów. Najważniejszy to po prostu sklep internetowy, w którym prowadzone są konkretne kampanie. Nie jest to sklep, w którym mamy dostęp do całej gamy sprzętów, mebli i akcesoriów, a usługa, w której przez cały czas zmieniają się kampanie. Każda z nich jest dostępna przez kilka dni, a później zastępowana przez kolejną. Dzięki temu możemy liczyć na promocyjne ceny, często niższe o kilkadziesiąt procent w porównaniu z tradycyjnymi sklepami.

Na tym jednak rola aplikacji się nie kończy. Westwing Home & Living wykorzystuje tak popularny ostatnio (przede wszystkim na Zachodzie) content makreting. W przypadku opisywanego programu są to konkretne aranżacje, wykorzystujące elementy dostępne w ramach konkretnej kampanii. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak w ciekawy sposób wykorzystać dostępne akcesoria, meble i urządzenia. Oczywiście nikt nie każe nam urządzać pomieszczenia dokładnie tak, jak na załączonych fotografiach, ale to już jakiś początek, baza, na której można wprowadzić zmiany dostosowane do własnych preferencji.

Jak działa?

Sama aplikacja jest prosta i przemyślana. Uwielbiam tego typu programy, bo właśnie takie powinny być appki pisane na systemy mobilne. Nie ma sensu przeładowywać ich niepotrzebnymi funkcjami, elementami i dodatkami, czego najlepszym przykładem jest Apple Music. Aplikacja Westwing Home & Living idealnie sprawdza się w swojej roli.

Po włączeniu aplikacji wyświetli nam się ekran logowania lub rejestrowania. Drugi z tych procesów jest bardzo prosty i opiera się na wpisaniu: imienia, nazwiska, e-maila oraz hasła i zaakceptowania regulaminu. Gdy już to zrobimy naszym oczom ukażą się aktualnie trwające kampanie. Jest ich co najmniej kilkanaście, a często nawet kilkadziesiąt. W momencie pisania tekstu doliczyłem się dokładnie 23 kampanii, dotyczących różnych pomieszczeń w domu – kuchni, salonu, gabinetu, łazienki czy też sypialni.

Po przejściu do konkretnej kampanii mamy całą listę dostępnych elementów. Wybranie któregoś z nich przenosi do karty produktu z opisem i szczegółową specyfikacją. W ten sposób łatwo dowiemy się, czy dany mebel zmieści nam się w przeznaczonym dla niego miejscu lub w jaki sposób prać poduszkę. To niezwykle przydatne informacje.

W Westwing Home & Living dostępne są produkty markowe, a więc z zasady nieco droższe. Nawet promocyjne ceny sprawiają, że czasami trzeba wydać na nie nieco więcej pieniędzy. Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo przyjemna aplikacja dla każdego, kto zastanawia się, jak zaaranżować swoje mieszkanie. Nie tylko możemy zobaczyć konkretne projekty, ale od razu kupić poszczególne elementy. Szybko, przyjemnie i skutecznie.

Aplikację Westwin Home & Living możecie pobrać ze Sklepu Google Play lub Apple App Store. Dostępna jest oczywiście za darmo:

LINK DO SKLEPU PLAY

LINK DO APPLE APP STORE

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o